11 Ağustos 2022, Perşembe
21.9 C
İstanbul

Analistler Bitcoin’in 2022’de Patlama Yapacağını Belirtiyor: 100.000 Dolar Hedefi Ne Zaman?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatındaki 100.000 Dolar hedefi muhtemelen bu yıl bitmeden gerçekleşmeyecek; ancak analistler, BTC’nin 2022’ye 50.000 Dolar seviyesinin üzerinde başlayacağını düşünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasasındaki pek çok analist, BTC için 100.000 Dolar hedefinin kısa vadede çok mümkün olmadığını düşünüyor.
  • Ancak analistler, yeni yıl ile birlikte BTC’de olumlu bir performans bekliyor.

Kripto para piyasasındaki pek çok analist, BTC için 100.000 Dolar hedefinin kısa vadede çok mümkün olmadığını düşünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Fiyatında Son Durum

Geçtiğimiz hafta içinde ABD Federal Rezerv (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın olumlu açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatı kısa bir süreliğine 47.000 Dolardan 49.500 Dolara kadar tırmanmıştı. BTC sonrasında ise bir miktar geri çekilme yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde 45.500 Dolara kadar gerileyen BTC fiyatı son 24 saatte yaşadığı %1’lik artış ile şu dakikalarda 47.200 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Analist: BTC İçin 44.000 Dolar Dip Olabilir

Kripto para analistleri, yeni yıl ile birlikte BTC’de olumlu bir performans bekliyor. Önde gelen analistlerden Michael van de Poppe, BTC’nin yeniden bir yükseliş trendine başlamasından hemen önce 44.000 Dolar seviyelerine tekrar gerileyebileceğini belirtti. Van de Poppe, 44.000 Dolar seviyesinin BTC için “dip” olabileceğini dile getirdi.

Bir başka kripto para analisti TechDev ise BTC ile ilgili daha makro bir değerlendirme yaptı. TechDev, BTC fiyatının yoğun dalgalanma dönemlerinin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı geçmişteki örnekleri dile getirerek, “Son 2 haftadaki birden fazla fiyat dalgalanmasına rağmen BTC, aynı makro konumunda görünüyor.” ifadelerini kullandı.

TechDev, lider kripto paranın uzun vadede yükseliş trendine devam edeceğini vurguladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar