28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Analistler, Bitcoin’e Ne Olacağını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma çabasının ardından bugün yeniden düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma çabasının ardından bugün düştü.
  • Analistler, kripto paraya ne olacağını açıkladı.
  • Analistlere göre, henüz arzu edilen noktaya gelinemedi.

Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma yolunda ilerleyen Bitcoin’in fiyatı önce 18.543 Dolara düştü; ardından, mevcut fiyatı olan 18.936 Dolara yükseldi.

Binance indirim kodu

Büyük soru ise: Neden?

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Quantum Economics’te analist olarak görev yapan Charles Bovaird, yaptığı açıklamalarda, tüccarların tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma yolunda kar elde etmesinin ardından Bitcoin’in gerilemesine neden olmalarının altını çizdi.

Bitcoin 2017’de Çöktükten Sonra Üç Yılda Toparlandı

Bitcoin, 17 Aralık 2017 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, o kadar sert düşmüştü ki iyileşmesi tam olarak üç yıl sürdü.

Kripto yatırım şirketi Arcane Assets’in baş yatırım sorumlusu Eric Wall ise düşüşün sorumlusunun “aşırı ürkek” tüccarlar olduğunu savundu. Wall, “Ürkek tüccarlar, Bitcoin’in ne zaman çökeceğinden emin değiller ve tüm paralarını kaybetmemek için erkenden çekiyorlar.” dedi.

New York kripto şirketi Greenidge Generation’ın CFO’su Tim Rainey ise tüccarların duygusal kararlar vermesinin “doğal” olduğunu dile getirdi.

Uzun Vadeli Artış Devam Edecek

Rainey’e göre kısa vadede bazı geçici düşüşler beklense de öncü kripto para Bitcoin’in uzun vadeli yükselişi devam edecek.

Bovaird ise Bitcoin fiyatının daha da yükselmesi durumunda ani dalgalanmaların devam edeceğini düşünüyor. “Bitcoin’in fiyatı yükseldikçe ani geri çekilmelere maruz kalıp kalmayacağını soruyorsanız, cevap evet.” açıklamalarını yapan Bovaird, “Dijital para birimi oldukça değişkendir ve keskin fiyat artışları doğal olarak bazı piyasa katılımcılarını satış yapmaya yönlendirecek ve dolayısıyla ani düşüşlere neden olacaktır.” diye ekledi.

İlgili Haber:  Beeple Generator Uygulaması ile NFT Eserleri Oluşturabilirsiniz

Wall ise Bitcoin’in 2017’de kayıtlara geçen tüm zamanların en yüksek seviyesini geçeceğini düşünüyor.

“Bunun göreceğimiz en son dip olup olmadığını söyleyemem.” diyen Wall, “Herhangi bir düşüşün hızlı bir şekilde satın alımlara yol açmasını bekliyorum. Gerçek ve yürek burkan bir düşüş yaşadığımızda, bu ancak oldukça yüksek bir seviyede meydana gelmiş olacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar