Analistler Bitcoin’in 100.000 Doları Geçeceğini ve Altcoinlerin Düşeceğini Öngörüyor

Önemli Gelişmeler

Bir yatırım firması ve serbest yatırım fonu olan Pantera Capital’den gelen yeni veriler, Bitcoin’in (BTC) mevcut fiyat hareketinin, hisse senedi-takip modelinin gidişatını yakından takip ettiğini ve firmanın analistlerinin, BTC’nin 1 Ağustos’a kadar 115.212 dolara ulaşacağına inandığını gösteriyor.

blank

Bitcoin’in parabolik yükselişi, fiyatı modelin tahmininin biraz önüne koymuş olsa da bu haftaki %28’lik düzeltme piyasada geçici bir ürperti yaratıyor. Buna rağmen keskin düzeltmeler ve kısa sağlamlaşma dönemleri boğa piyasalarının karakteristiği olarak değerlendiriliyor.

blank

Model, her 4 yılda bir basılan Bitcoin miktarını yarı yarıya azaltan Bitcoin yarılanma olaylarının fiyat etkisine odaklanıyor.

Modele göre Bitcoin’in arzını azaltmanın etkisi, her yarılanmadan yaklaşık 6 ay sonra ortaya görülüyor. Bitcoin fiyatı 11 Mayıs 2020’de yarı yarıya düştüğünde fiyat yaklaşık 8.000 dolar seviyesindeyken 6 ay sonra BTC, 15.000 doların üzerinde işlem görerek yaşadığı parabolik yükseliş neticesinde tüm zamanların en yüksek seviyesine girmenin eşiğinde yer alıyor.

Grafikler, her yarılanmadan sonraki günlerde Bitcoin fiyatının ilerlediğini gösteriyor. Sadece farklı bir zaman diliminde, son iki yarılanma boyunca benzer bir model gelişmiş bulunuyor. Mevcut BTC performansı, son yarılanmadan yaklaşık 450 gün sonra veya kabaca 4 Ağustos’ta 300.000 ile 400.000 dolar arasında bir Bitcoin fiyatına yol açma potansiyeline sahip olan 2012 piyasası ve 2016 döngüleri arasında görünüyor.

Olgunlaşan piyasa belirtileri

Bu yükseliş ile 2017’deki yükseliş arasındaki bir diğer önemli farkın, genel pazar özeti ve değerin nerede bulunduğu ile ilgili olduğu öne sürülüyor. Kurumsal yatırımcılar şimdiye kadar kripto para sektörüne girmek için en köklü zincirleri seçtikleri için mevcut piyasanın değerinin büyük bir kısmı Bitcoin ve Ether (ETH) üzerinde sağlamlaşıyor.

Büyük Çin’deki Visa Kamu Politikası Direktörü Andy Yee, Pantera’nın raporuyla ilgili bir tweet atarak bu yükselişin farklı olduğunu ve 2017’deki yüksek ölçüde spekülatif olan ve çalışmayan tokenlerden bugün Bitcoin ile Ethereum’a büyük bir geçiş gerçekleştiğini ifade ediyor.

Grafikler Bitcoin ve Ether’in, toplam piyasa değerinin %86’sına sahip olduğunu ve diğer 5.000 zincirde %14’ün yer aldığını gösteriyor. BTC 2017’nin sonlarında zirveye ulaşırken en iyi iki kripto paranın toplam değerin %52’sine sahip olması, BTC ve ETH’nin son üç yılda pazar paylarını sağlamlaştırdığını gösteriyor.

Fonlardaki bu değişimin olası nedenleri arasında, ağ güvenliği ve geniş madencilik altyapısı nedeniyle kripto para piyasasına giriş noktası olarak Bitcoin’e odaklanan kurumsal para ve ağırlıklı olarak Ethereum ağı üzerine inşa edilen, gelişen merkezi olmayan finans ekosistemi yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

DeFi ekosistemi büyümeye devam ederken aynı zamanda kurumsal ilgiyi de çekiyor. Bunun, Ethereum ağındaki tüm akıllı sözleşmeler ve DeFi platformlarıyla etkileşime girmesi gerektiği için Ether’in fiyatını daha da arttıracağına inanılıyor.

Defipulse’dan elde edilen veriler, DeFi’de kilitli toplam değerin şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 29.98 milyar dolara yakın bir seviye olan 23.116 milyar dolarda olduğunu gösteriyor.

Kilitli toplam değer arttıkça AAVE ve Synthetix (SNX) dahil olmak üzere en iyi ekosistem paralarının değeri de artıyor. Uniswap ve SushiSwap gibi en iyi merkezi olmayan borsalardaki işlem hacmi, haftalık merkezi olmayan borsa hacminin kısa süre önce 13 milyar doları aştığını gösteren Dune Analytics verileriyle büyümeye devam ediyor.

Kurumsal Bitcoin girişi yeni bir altcoin sezonunu tetikleyebilir

Bitcoin ve Ether şu anda kripto para piyasa değerinin %86’sını elinde tutarken geçmiş piyasa döngüleri, en iyi kripto paralardan gelecek vaat eden yeni projelere olası fon akışını gösteriyor. Bu dinamik, Raoul Pal gibi analistlerin Bitcoin ve Ether’in muhteşem yükselişinden sonra “bir sonraki durağın daha yüksek riskli altcoinler olacağını” önermesine yol açıyor.

Medya ayrıca Goldman Sachs’ın kripto paralar için saklama hizmetleri sunmaya hazırlandığına dair söylentilerin, Bitcoin için bir sonraki yutturmaca döngüsüne zemin hazırlayabileceğini bildiriyor. Kurumsal sınıftan sürekli bir para girişinin, Bitcoin’in fiyatını yükselten ve stoktan akış modelinin öngörüleriyle uyumlu tutan katalizör olabileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitede herhangi bir dijital varlığın alım-satımı tavsiye edilmez. Sitede yer alan içeriklerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

Bu siteyi (limenya.com) kullanarak, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanını ve hizmet sözleşmesinde yer alan politikaları kabul etmiş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Galaxy, Blockchain Teknolojisine Yatırım Yapmak İçin 325 Milyon Dolar Fon Topladı

Galaxy Interactive, blockchain teknolojisine ve çeşitli kripto projelerine yatırım yapmak için devasa bir fon topladı. Haberin Özeti Galaxy Interactive'in yeni...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitede herhangi bir dijital varlığın alım-satımı tavsiye edilmez. Sitede yer alan içeriklerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

Bu siteyi (limenya.com) kullanarak, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanını ve hizmet sözleşmesinde yer alan politikaları kabul etmiş olursunuz.

Send this to a friend