13.000 dolar seviyesi, kısa ve orta vadede Bitcoin için en önemli direnç alanı olarak kabul edilir. Ancak, birçok teknik analist ve tüccar için, bu egemen kripto para birimi için 13,000 dolarlık zirve hiç de inandırıcı değil.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in gelecek hafta içindeki performansı, yıl sonuna kadar nasıl performans göstereceğini büyük ölçüde etkileyebilir. Şimdilik, tüccarlar BTC’nin yukarı yönlü momentumunun birkaç önemli nedenden dolayı devam etmesini bekliyor.

Binance indirim kodu

Büyük bir direnç alanı altında konsolidasyon düşüş eğilimi değildir

Teknik analizde, bir varlığın fiyatı önemli bir direnç seviyesinin biraz altında kaldığında, ancak büyük bir geri çekilme görmediğinde, olumlu bir eğilim olarak kabul edilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

13.000 doların üstüne, bir zamanların en yükseği olan 20.000 dolara gelene kadar birçok direnç seviyesi yoktur. BTC’nin 2017’teki rekor seviyesine ilk çıkışı o kadar hızlıydı ki, net teknik seviyeler bırakmadı. Bu nedenle, çöktüğünde, birkaç hafta içinde hızla 10.000 doalrın altına düştü.

Bitcoin‘in kısa vadeli eğilimine dayanarak, “Salsa Tekila” olarak bilinen bir kripto tüccarı, 13,000 doların henüz bir en üst seviye gibi görünmediğini söyleyerek:

“Bu 13,000 dolar konsolidasyonu bir top gibi görünmüyor. Boğa trendinde zirveleri aramak, benim asla içine düşmeyeceğim türden pahalı bir hata.”

BTC her net bir zirveye ulaştığında, tarihsel olarak kısa bir süre içinde hızlı bir geri çekilme gördü. Bununla birlikte, geçtiğimiz hafta BTC, 12,900 dolar ile 13,100 dolar arasında konsolide oldu.

Muhtemelen iyi bir ticaret olmadığını söyleyerek, “eğer size fiyat düşürmek için bir miktar zaman verirse, o halde zirvedir” dedi.

“Benjamin Bluntz” olarak bilinen bir başka sahte teknik analist, BTC’nin mevcut haftalık teknik yapısının “olağanüstü” olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Bitcoin 29.000 Dolar Desteğini Koruyamazsa, Aralık 2020'den Bu Yana En Düşük Seviyesine Düşebilir

Ocak 2018’den bu yana ilk kez, haftalık Bitcoin mum çubuğu 13.000 doların üzerine kapandı.

Teknik analist, BTC kritik destek seviyelerinin altında büyük bir geri çekilme görene kadar, pazarın düşüş için olmadığını söyleyerek;

“BTC için haftalık grafik olağanüstü görünüyor. Şimdi BTC 2017’nin 20,000 dolarlık zirvesindeki tüm düşüş eğilimlerinin üstünde ve bu hafta 12,500 dolarlık önemli direncin üzerindeki yüksek seviyelerde kapandı. Yükseliş benim görüşüme göre sınırsız ve bu pazar satış için değil.”

Kurumlar benzer bir eğilim görüyor olabilir

24 Ekim’de Skew, kurumların Bitcoin yatırımının rekor seviyelere yakın olduğunu bildirdi.

Skew araştırmacılarına göre piyasa toparlanmasıyla birlikte, temel işlemler koruma fonları için giderek daha cazip hale geliyor ve şu anda %10’dan fazla” dedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?