Analistlere Göre Dogecoin (DOGE) İçin Muhtemel Rotalar Nereler? – Fiyat Analizi – 29 Haziran

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Dogecoin fiyatı da diğer birçok altcoinde olduğu gibi büyük düşüşler yaşamıştı. DOGE haftalık bazda 0.16 dolara kadar düşmüştü ve 23 Nisan’daki seviyesine geri dönmüştü. Bunun ardından ise alıcılar piyasaya tekrardan döndü ve Dogecoin fiyatını EMA20 (kırmızı) değeri olan 0.28 doların üstüne çekmeyi başardı. Bu yazının yazıldığı anlarda 0.25 dolar seviyesinden işlem gören Dogecoin buna rağmen son 20 günün fiyat ortalamasının bir hayli gerisinde bulunuyor. Dogecoin’in EMA20 değerinin üstündeki bölgeyi tekrardan kazanamaması durumunda analizciye göre ancak sınırlı kazançlar elde edilebilecektir. Analizciye göre 0.31 doların üstüne bir yükseliş durumunda ise Dogecoin fiyatları tekrardan turuncuyla gösterilen direnç bölgesinin tepe noktası olan 0.38 dolara kadar çıkabilir. Analizci Stefan Lübeck Dogecoin fiyatını değerlendirdi…

blank

dogecoin

blank

Dogecoin İçin Boğa Senaryosu

Dogecoin fiyatı son birkaç gündür görece iyi bir performans sergiledi ve 0.25 dolar ile mavi destek bölgesinin üstüne çıkmayı başardı. Boğalar DOGE fiyatının EMA20 değerini aşıp lila renkli direnç bölgesine kadar çıkmasını sağlayabilirse DOGE fiyatları için kısa vadeli bir dönüm noktasına ulaşılmış olacak. 0.30 dolar ile 0.31 dolar arasında ise EMA50 (turuncu), 23’lük Fibonacci seviyesi ve Supertrend bölgesinden oluşan üçlü bir direnç hattı bulunuyor. Yatırımcılar bu bölgeyi aşmayı başarırsa analiste göre, 0.34 dolar ile 0.38 dolar arasındaki, turuncuyla gösterilen direnç bölgesine bir atak yaşanabilir. Bu bölgenin de aşılması durumunda analizciye göre, 50’lik Fibonacci seviyesi olan 0.45 dolar hedef tahtasına konabilir. Bu bölge ayrıca Haziran ayının en yüksek değerini de içeriyor. Analizciye göre bu bölge de aşılırsa bir sonraki hedef 0.52 dolar ile 0.57 dolar arasındaki direnç bölgesi olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dogecoin’in Ayı Senaryosu

Dogecoin fiyatının EMA20 değerinin üstüne kalıcı olarak yerleşememesi ve fiyatın tekrardan maviyle gösterilen destek bölgesine düşmesi durumunda Lübeck’e göre ayı yatırımcıları cesaretlenip fiyatları tekrardan 0.16 dolara çekmeye çalışabilir. Bu durumun yaşanması ve fiyatın EMA-200 (mavi) ve MA200 (yeşil) değerinin altına inmesi halinde ise analizciye göre ayıların bir sonraki hedefi 0.12 dolar olabilir. Bu durumda Dogecoin eleştirmenleri de kendilerinin haklı çıktığını düşünecektir. Genel kripto para piyasalarının daha da düşmesi durumunda ise analizciye göre 0.086 dolardaki destek noktası göreve çağrılabilir. Bu bölge 2021 yılının Şubat ayında Dogecoin’in kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdığı bölge olarak biliniyor.

Analizciye göre boğa yatırımcılarının bu alandan da devreye girmemesi durumunda 0.05 dolara kadar da bir düşüş gerçekleşebilir. Lübeck çok kötü bir senaryonun gerçekleşmesi durumunda Dogecoin fiyatının 0.022 dolara kadar düşerek 2021 yılında elde ettiği tüm kazançlarını kaybedebileceğini de söylüyor. Dogecoin’in özellikle genç yatırımcılar arasında oldukça popüler olmayı sürdürmesiyle beraber Lübeck böyle bir senaryonun gerçekleşmesinin en azından şimdilik mümkün olmadığını düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend