27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Analistten Çarpıcı Bitcoin, Ethereum ve XRP Yorumları Geldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı boğa bayrağının üstüne çıktı ve yükselişini sürdürüyor. Bununla birlikte 4.500 doların üstüne çıkan Ethereum kendisine ait yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı ve 5.000 doları gözüne kestirdi. Bunun sonucunda analiste göre XRP fiyatı da oldukça boğa lehine bir tabloya işaret ediyor olabilir. Analist Jonathan Morgan, söz konusu altcoinleri değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC)

bitcoin

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in fiyat hareketi, gün içerisinde %3’lük bir artış göstererek oldukça boğa lehine bir işaret verdi. Söz konusu fiyat artışı, günlük Tenkan-Sen ve Kijun-Sen parametrelerinin aşılması sonucunda gerçekleşti. Son üç gün boyunca bu seviyelerin altından işlem görülmüş olsa da, bu iki Ichimoku seviyesine karşı güçlü bir alış baskısı yaşandı. Bunun sonucunda da Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda son 10 günün zirvesinde bulunuyor.

Buna rağmen analistin BTC ile ilgili bazı endişeleri de bulunuyor. Analiste göre oskilatörler Bitcoin fiyatında bir ralli için iyi bir pozisyona işaret etse de, Composite Index bir dereceye kadar zayıflığa işaret ediyor olabilir. Analiste göre özellikle de Composite Index’in 20 Ekim’de yaşanan zirvenin üstünde bir kapanış gerçekleştirmesi durumunda Bitcoin fiyatı yeni bir rekor kırmayı başaramazsa ayı lehine bir ayrışma ile birlikte BTC’nin yukarı yönlü potansiyeli kısıtlanabilir.

Ethereum (ETH)

blank

Analiste göre Ethereum grafiği, parabolik bir yükseliş rallisinin yaklaşmakta olduğuna işaret ediyor olabilir. Analist, bir önceki X sütununun, Ekim ayı ortasında yaşanan gerilemenin ardından yaşanan bir önceki rekor olduğunu belirtiyor. Analiste göre şu anki X sütunu ise gerilemeden sonra gelen ilk yükselişi temsil ediyor. Analiste göre Ethereum, 4.350 dolar ile 4.550 dolar arasında gidip gelebilir ve 5.550 doları hedefleyebilir.

İlgili Haber:  Son Gelişmeler ile Birlikte Bitcoin Fiyatı Ne Durumda? Gerileme Dönemi Sona mı Erdi?

XRP

blank

Analiste göre XRP fiyatı, Bitcoin ve Ethereum’a göre daha yüksek bir ralli potansiyeline sahip ve ayrıca Ripple tokeninin bir ralli yaşaması durumunda yüzde bazında yükseliş olarak bu iki coinin üstüne çıkma olasılığı bulunuyor. Analiste göre XRP fiyatı, grafiğinde üç tepeli bir formasyon oluşturdu. Analist, bu durumun 1.10 dolar ile 1.18 dolar arasında bir çıkışın ardından 1.50 doların hedeflenebileceğine işaret ettiğini düşünüyor. Ancak buna rağmen analiste göre 1.50 dolar hedefi çok kısmen çok mütevazı kaçabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar