9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Analistten Çarpıcı Bitcoin, Ethereum ve XRP Yorumları Geldi!

Önemli Gelişmeler

Bitcoin fiyatı boğa bayrağının üstüne çıktı ve yükselişini sürdürüyor. Bununla birlikte 4.500 doların üstüne çıkan Ethereum kendisine ait yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı ve 5.000 doları gözüne kestirdi. Bunun sonucunda analiste göre XRP fiyatı da oldukça boğa lehine bir tabloya işaret ediyor olabilir. Analist Jonathan Morgan, söz konusu altcoinleri değerlendirdi.

blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

blank

Bitcoin (BTC)

bitcoin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in fiyat hareketi, gün içerisinde %3’lük bir artış göstererek oldukça boğa lehine bir işaret verdi. Söz konusu fiyat artışı, günlük Tenkan-Sen ve Kijun-Sen parametrelerinin aşılması sonucunda gerçekleşti. Son üç gün boyunca bu seviyelerin altından işlem görülmüş olsa da, bu iki Ichimoku seviyesine karşı güçlü bir alış baskısı yaşandı. Bunun sonucunda da Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda son 10 günün zirvesinde bulunuyor.

Buna rağmen analistin BTC ile ilgili bazı endişeleri de bulunuyor. Analiste göre oskilatörler Bitcoin fiyatında bir ralli için iyi bir pozisyona işaret etse de, Composite Index bir dereceye kadar zayıflığa işaret ediyor olabilir. Analiste göre özellikle de Composite Index’in 20 Ekim’de yaşanan zirvenin üstünde bir kapanış gerçekleştirmesi durumunda Bitcoin fiyatı yeni bir rekor kırmayı başaramazsa ayı lehine bir ayrışma ile birlikte BTC’nin yukarı yönlü potansiyeli kısıtlanabilir.

Ethereum (ETH)

eth 1

Analiste göre Ethereum grafiği, parabolik bir yükseliş rallisinin yaklaşmakta olduğuna işaret ediyor olabilir. Analist, bir önceki X sütununun, Ekim ayı ortasında yaşanan gerilemenin ardından yaşanan bir önceki rekor olduğunu belirtiyor. Analiste göre şu anki X sütunu ise gerilemeden sonra gelen ilk yükselişi temsil ediyor. Analiste göre Ethereum, 4.350 dolar ile 4.550 dolar arasında gidip gelebilir ve 5.550 doları hedefleyebilir.

İlgili Haber:  Kripto Para Çöküşüyle Birlikte Ripple (XRP) Fiyatı 1 Doların Altına Düştü! Herhangi Bir Yükseliş Beklentisi Var mı?

XRP

blank

Analiste göre XRP fiyatı, Bitcoin ve Ethereum’a göre daha yüksek bir ralli potansiyeline sahip ve ayrıca Ripple tokeninin bir ralli yaşaması durumunda yüzde bazında yükseliş olarak bu iki coinin üstüne çıkma olasılığı bulunuyor. Analiste göre XRP fiyatı, grafiğinde üç tepeli bir formasyon oluşturdu. Analist, bu durumun 1.10 dolar ile 1.18 dolar arasında bir çıkışın ardından 1.50 doların hedeflenebileceğine işaret ettiğini düşünüyor. Ancak buna rağmen analiste göre 1.50 dolar hedefi çok kısmen çok mütevazı kaçabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend