Analistten Sıradışı XRP Fiyatı Tahmini! Bu Üç Faktöre Dikkat!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

SEC ve Ripple davasında, mahkemenin, SEC’in Ripple’ın hukuki belgelerine erişim talebini reddetmesi fiyatlarda olumlu bir hava oluşmasını sağladı ve XRP 0.932 dolar seviyesine çıktı.

blank

İşlem hacmi neredeyse %17 düşse de şimdilik fiyatlar negatif olarak etkilenmemiş gibi gözüküyor. Ekta Mourya’ya göre, diğer birçok dış faktörün yanı sıra, on-demand likidite de fiyatları etkileyen etkenlerden biri olabilir. Mourya’nın XRP fiyatlarını etkileyen faktörler ile ilgili analizi şöyle…

blank

xrp

1. Likidite

Analiste göre XRP fiyatları son 4 haftada, yukarıdaki fiyat grafik ve trendler gözlendiğinde likiditeden büyük oranda etkilendi. Son 7 gün içerisinde toplamda 7.000 işlem gerçekleşirken, toplam değeri 3.4 milyon dolar olan 3.5 milyon adet XRP ağ üzerinde transfer edildi.

xrp

2. XRP (Ripple)’ın Sosyal Hacmi

Lunarcrush’tan sağlanan verilere göre sosyal hacim %13 oranında azaldı. Ekta Mourya bu durumun yukarı yönlü bir ralliye işaret ettiğini, çünkü sosyal hacimdeki bir yükselmenin fiyatlardaki düşüş ile ilişkili olduğunu söylüyor. Fiyat düşse de, artan işlem sayısı ve hacminin yükselmesi, Mourya’ya göre pozitif bir değişikliğe işaret ediyor.

xrp

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

3. Volatility

XRP’nin volalitesi, diğer altcoinler ile karşılaştırıldığında görece daha yüksek gözüküyor. Sosyal dominansın azalması, analiste göre XRP’nin şu anda düşük değerli olduğu hakkında bir ipucu verebilir. Mourya, XRP’nin bir ralli yaşaması ve piyasa değerini yükseltmesi nedeniyle önümüzdeki haftalarda fiyat yükselişi yaşayabileceğini düşünüyor.

Aşağıdaki grafik aylara göre yeni XRP hesaplarını gösteriyor. 21 Mayıs’ta zirve değerini görmesinin ardından bu sayı önemli derecede düştü ve 2020 seviyelerine geri döndü.

xrp

Analiste göre, önceki boğa koşuları incelendiğinde bir XRP rallisi, genel kripto para piyasalarındaki altcoin rallilerinden ve volalitesinden oldukça etkileniyor. Analist, altcoin volalitelerinin yükselmesi ve Bitcoin dominansının azalmasıyla beraber XRP fiyatlarının da yükselmesinin mümkün olacağını düşünüyor. XRP’nin on-demand likiditesi de istatistiklere göre yükseldi. Mourya’ya göre bu durum ve HODLer sayısı, işlem hacimleri gibi on-chain verileri, XRP için pozitif bir haftaya işaret ediyor olabilir.

xrp

Deneyimli Analistten XRP için Bomba Fiyat Tahmini!

Ekta Mourya, mevcut trendin devam etmesi durumunda ve trader görüşlerinde bir değişiklik olmaması durumunda fiyatların ralliler aracılığıyla 1.7 dolara kadar yükseleceğini iddia ediyor. Analist, mevcut fiyat seviyesinin XRP için düşük aralıkta olduğunu ve bu sayede XRP’nin rallisi için bir başlangıç noktası görevi görebileceğini düşünüyor. Mourya, Haziran ayının sonuna kalmadan XRP fiyatlarının tamamen toparlayacağını ve piyasa değeri olarak da XRP’nin tekrardan top 5’e gireceğini savunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend