3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Analiz: Apple ve Microsoft 5 Yıl İçinde Bitcoin Satın Alacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

MicroStrategy ve Square gibi büyük borsaya açık şirketlerin Bitcoin satın alması Bitcoin’i ana akım medyada yeniden manşetlere taşıdı.

Binance indirim kodu

Bu yıl diğer büyük varlıkların çoğundan daha iyi performans gösterme yolunda olan bitcoin fiyatı, Ocak ayından bu yana neredeyse iki katına çıktı ve Bitcoin ve kripto para topluluğundaki birçok kişi, Bitcoin’in zirveye ulaştığı 2017’nin sonundaki baş döndürücü günlerine geri döndüğünü düşünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Daha önce bitcoin fiyatının yakında 1 milyon dolara çıkacağını tahmin eden eski bir Goldman Sachs hedge fonu yöneticisi, dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının bilançolarına bitcoin eklemek için hazırlandığını düşündüğünü söyledi. Bunların arasında teknoloji devleri Apple ve Microsoft var.

Global Macro Investor’ın kurucusu ve CEO’su Raoul Pal, YouTube’da yayınlanan yakın tarihli bir videoda “Beş yıl içinde Apple, Microsoft ve diğerlerinin Bitcoin’de nakit parası olmazsa şaşırırdım” dedi.

Pal, Microstrategy’nin bu yılın başlarında bitcoin satın almasını, bitcoin’in daha geniş kurumsal benimsenmesine yönelik “ilk adımlar” olarak işaret etti.

MicroStrategy, yaz boyunca, 50 milyon dolarlık daha küçük bir yatırım yaparken, Twitter CEO’su ve bitcoin savunucusu Jack Dorsey liderliğindeki ödeme devi Square ise 425 milyon dolar değerinde bitcoin satın aldı.

Pal izleyicilerine “Cin şişeden çıktı. Hiçbir şey bitcoin’den daha iyi bir rezerv varlık değildir.” dedi.

Wall Street efsanesi ve milyarder Paul Tudor Jones, bitcoin satın almanın “Apple veya Google’a erken yatırım yapmak gibi” olduğunu söyledi.

Koronavirüs etkisi

Bu hafta, küresel borsalar, koronavirüsten dolayı sokağa çıkma yasaklarının geri dönme riskinin artması ihtimalinden dolayı daha da kötüye gitti. Bununla birlikte, Bitcoin şimdiye kadar satış baskısına direndi ve 14.000$’a yükseldikten sonra hafta boyunca aşağı yukarı aynı kaldı.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Enerji Tüketiminde Artış Yaşanıyor: Çek Cumhuriyeti ile Karşılaştırılacak Düzeye Ulaştı

FxPro kıdemli finans analisti Alex Kuptsikevich, “Bitcoin üç yıldır 14.000 doları aşmak için çabalıyor” dedi, ancak iyimser olmaya devam ettiğini ekledi.

“Bitcoin, Avrupa ve ABD borsalarındaki hareketlilik nedeniyle 13.800 dolara yaklaştıkça satıcılar yoğunlaştı. Bununla birlikte, bitcoin düzeltmesi ne kadar büyük olursa, geri dönmesi için net bir talep olduğu için toparlanma o kadar etkileyici olabilir.” diye ekledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar