26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Analiz: Ethereum 2021’de Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterdi

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin 2021’de %58’lik bir büyüme kaydederken, Ethereum’daki büyüme %100’ü aştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve Ethereum’un bugün dünyanın en büyük iki kripto parası olduğu tartışılmaz bir gerçektir.
  • Lider kripto para Bitcoin 2021 boyunca %58’lik bir büyüme kaydetti.
  • Bu etkileyici getiriye rağmen Bitcoin’in performansı, başta Ethereum olmak üzere diğer pek çok kripto para ile karşılaştırıldığında neredeyse önemsiz kaldı.

Bitcoin ve Ethereum’un bugün dünyanın en büyük iki kripto parası olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Geçen yıl boyunca bu iki kripto para arasındaki savaş ve her iki varlık arasındaki sessiz rekabet kripto para dünyasını şekillendirmeye devam etti.

Binance indirim kodu

Ethereum vs. Bitcoin

Spesifik olmak gerekirse, birden fazla metriğe dayalı olarak, Bitcoin şu anda dünyadaki en büyük kripto paradır ve yıl içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.000 Dolara kadar yükselmiştir. Bu, varlığın 2020’ye kıyasla %58’lik bir değer artışı kaydettiği anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Ancak bu etkileyici getiriye rağmen Bitcoin’in performansı, başta Ethereum olmak üzere diğer pek çok kripto para ile karşılaştırıldığında neredeyse önemsizdir.

Verilere göre, Ethereum aynı dönemde %140’ın üzerinde bir büyüme kaydetti. Bu rekor büyümenin üç aylık getirilere dayalı bir analizi, geçen yılın dört çeyreğinde de ETH’nin BTC’den daha bir iyi performans sergilediğini gösteriyor.

Ethereum’un Performansına Katkıda Bulunan Faktörler

Pek çok analistin sormaya çalıştığı önemli bir soru, Ethereum’un Bitcoin’den nasıl daha iyi performans gösterdiğidir. Cevap, pazarın çoğunluğu için çok zor veya şaşırtıcı değil…

Bunun en büyük nedeni, geçen yıl boyunca çok sayıda faktörün en büyük altcoin olan ETH lehine hareket etmesidir: NFT çılgınlığı gaz ücretlerini göklere çıkarırken, ayrıca milyarlarca kullanıcının fonunu çeken DeFi alanı da rekor büyümelere sahne oldu.

İlgili Haber:  Bitcoin 51.400 Dolara Ulaşırken Coinbase Premium Geri Dönüyor

Buna ek olarak Ağustos ayındaki EIP-1559 güncellemesi de Ethereum’u “deflasyonist” bir yapıya dönüştürerek fiyat artışına ciddi katkı sağladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend