2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Analist Bitcoin Fiyatının Bu Seviyeyi Görmesi Halinde %30’luk Bir Sıçrama Olacağını Düşünüyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatının hafta sonu boyunca %15’ten fazla değer kazanmasının ardından dünyanın en büyük kripto parasının 50 günlük hareket ortalaması da epey geride kaldı. Bu kritik teknik direncin geçilmesi uzmanlara göre önümüzdeki dönemde daha büyük kazançlar için zemin hazırlayabilir.

Binance indirim kodu

Katie Stockton: “Bitcoin 43.000 Doları Aşarsa 51.000 Dolar Görülebilir!”

Fairlead Strategies kurucusu ve teknik analizcisi Katie Stockton Pazartesi günü yaptığı açıklamalarında, Bitcoin’in yaşadığı son rallinin 43.000 dolar civarındaki direnç engeli aşabilirse BTC fiyatını 51.000 dolara kadar çıkarabileceğini düşündüğünü söyledi. Bu seviye, bu yazının yazıldığı anlardaki Bitcoin fiyatından %32’lik bir yükselişe tekabül ediyor. Stockton bu 51.000 dolarlık hedefinin Fibonacci seviyelerinden elde ettiği sonuçlar ile hesaplandığını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kısa bir süre önce başka bir analizci ise Bitcoin fiyatıyla ilgili oldukça ayı lehine açıklamalar yapmış ve BTC’nin 10.000 doların bile altına düşebileceğini söylemişti. Buna rağmen analizci uzun vade için BTC fiyatının halen boğa lehine gözüktüğünü de aktarmıştı.

Bitcoin, Stockton’un 51.000 dolarlık hedefine ulaşmadan önce analizciye göre, az önce bahsedilen 43.000 dolardaki direncini ve ayrıca BTC’nin 200 günlük hareket ortalamasını temsil eden 44.600 dolardaki direncini aşması gerekiyor.

Analizci: “BTC ve Ethereum’un 50 Günlük Hareket Ortalamasını Aşması Çok Kritik”

Stockton’a göre BTC’nin  çok kritik bir psikolojik seviye olan 30.000 doların altına inmesinin ardından gerçekleştirdiği bu yükseliş yapıcı bir davranış sergiliyor. Son düşüş aslında, bazı boğaların açtığı pozisyonları kapatmasıyla ve bazı ayıların da kritik desteğin kırılmasının ardından yeni short pozisyonları açmasıyla birlikte fiyatın daha ani şekilde sıçrama yapmasına olanak sağladı. Bitcoin fiyatının 30.000 doların altına inmesiyle beraber ayıların iştahı iyiden iyiye kabarmaya başlamıştı. Stockton durumu şöyle değerlendirdi: “Bitcoin 30.000 dolar civarındaki desteğini test etti ve buraya tutunmayı başardı. Bunun ardından BTC fiyatı tahmin ettiğimiz üzere adeta bir yayın gerilmesi gibi geri sıçradı ve uzun vadeli yükseliş trendine uyum sağladı. Daha da önemlisi, hem Bitcoin hem de Ethereum, kısa vadeli yeni pozitif momentum ile beraber 50 günlük hareket ortalamasının üstüne çıktı.

İlgili Haber:  Katie Stockton'dan Heyecan Verici Tahmin: "Bitcoin, Teknik Göstergelere Göre Yakında Bu Kadar Yükselebilir!"

BTC fiyatındaki bu yükseliş dalgası, e-ticaret devi Amazon’un yakında Bitcoin’i ürün satışlarında bir ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini hakkındaki söylentilerin ardından gerçekleşti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar