9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Analist Bitcoin Fiyatının Bu Seviyeyi Görmesi Halinde %30’luk Bir Sıçrama Olacağını Düşünüyor!

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 2 ay önce

blank

Bitcoin fiyatının hafta sonu boyunca %15’ten fazla değer kazanmasının ardından dünyanın en büyük kripto parasının 50 günlük hareket ortalaması da epey geride kaldı. Bu kritik teknik direncin geçilmesi uzmanlara göre önümüzdeki dönemde daha büyük kazançlar için zemin hazırlayabilir.

blank

Katie Stockton: “Bitcoin 43.000 Doları Aşarsa 51.000 Dolar Görülebilir!”

Fairlead Strategies kurucusu ve teknik analizcisi Katie Stockton Pazartesi günü yaptığı açıklamalarında, Bitcoin’in yaşadığı son rallinin 43.000 dolar civarındaki direnç engeli aşabilirse BTC fiyatını 51.000 dolara kadar çıkarabileceğini düşündüğünü söyledi. Bu seviye, bu yazının yazıldığı anlardaki Bitcoin fiyatından %32’lik bir yükselişe tekabül ediyor. Stockton bu 51.000 dolarlık hedefinin Fibonacci seviyelerinden elde ettiği sonuçlar ile hesaplandığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kısa bir süre önce başka bir analizci ise Bitcoin fiyatıyla ilgili oldukça ayı lehine açıklamalar yapmış ve BTC’nin 10.000 doların bile altına düşebileceğini söylemişti. Buna rağmen analizci uzun vade için BTC fiyatının halen boğa lehine gözüktüğünü de aktarmıştı.

Bitcoin, Stockton’un 51.000 dolarlık hedefine ulaşmadan önce analizciye göre, az önce bahsedilen 43.000 dolardaki direncini ve ayrıca BTC’nin 200 günlük hareket ortalamasını temsil eden 44.600 dolardaki direncini aşması gerekiyor.

Analizci: “BTC ve Ethereum’un 50 Günlük Hareket Ortalamasını Aşması Çok Kritik”

Stockton’a göre BTC’nin  çok kritik bir psikolojik seviye olan 30.000 doların altına inmesinin ardından gerçekleştirdiği bu yükseliş yapıcı bir davranış sergiliyor. Son düşüş aslında, bazı boğaların açtığı pozisyonları kapatmasıyla ve bazı ayıların da kritik desteğin kırılmasının ardından yeni short pozisyonları açmasıyla birlikte fiyatın daha ani şekilde sıçrama yapmasına olanak sağladı. Bitcoin fiyatının 30.000 doların altına inmesiyle beraber ayıların iştahı iyiden iyiye kabarmaya başlamıştı. Stockton durumu şöyle değerlendirdi: “Bitcoin 30.000 dolar civarındaki desteğini test etti ve buraya tutunmayı başardı. Bunun ardından BTC fiyatı tahmin ettiğimiz üzere adeta bir yayın gerilmesi gibi geri sıçradı ve uzun vadeli yükseliş trendine uyum sağladı. Daha da önemlisi, hem Bitcoin hem de Ethereum, kısa vadeli yeni pozitif momentum ile beraber 50 günlük hareket ortalamasının üstüne çıktı.

İlgili Haber:  Milyarder Yatırımcı Mike Novogratz, Bitcoin ve Ethereum Fiyatında Korunması Gereken Önemli Seviyeleri Açıkladı!

BTC fiyatındaki bu yükseliş dalgası, e-ticaret devi Amazon’un yakında Bitcoin’i ürün satışlarında bir ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini hakkındaki söylentilerin ardından gerçekleşti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend