26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Ünlü Analist, Boğa Rallisi Sonucunda Bitcoin Fiyatının Ulaşacağı Seviyeyi Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Michaël van de Poppe, Bitcoin’in boğa koşusunun önünde gidecek daha çok yolu olduğuna inanıyor ancak dünyanın en büyük kripto para sektörü oyuncularından biri olan Cathie Wood’un yüksek BTC fiyatı tahminine katılmıyor: “Cathie Wood’un 500.000 dolarlık BTC fiyat tahminine katılmıyorum, gülünç bir tahmin. BTC’nin fiyatı 500.000 dolar olursa bu durumda BTC piyasa değeri, altınınkine yaklaşır. Hiç mantıklı görünmüyor.

Binance indirim kodu

Bu hafta gerçekleşen SALT konferansında, ünlü yatırımcı Cathie Wood, Bitcoin fiyatının 5 yıl içerisinde 500.000 dolara fırlayacağını düşündüğünü söylemişti. Bununla birlikte Wood ayrıca, şirketi olan Ark Invest’in Ethereum’a olan bağını da güçlendireceğini belirtmişti.

Binance indirim kodu

Van de Poppe 4 yıldır kripto para ticareti yapıyor ve kısa bir süre önce de danışma ve eğitim platformu Eight Global’i kurmuş. Amsterdam merkezli şirkette 12 çalışan bulunuyor. Analist, kripto para dünyasına giriş hikayesini şöyle anlatıyor: “Bir arkadaşım aracılığı ile 2017 yılında Coinmarketcap’i incelemeye başladım. Kripto para ticareti yapmaya karar verdim ve bu yolda çok sayıda da hata yaptım. Ancak ben Bitcoin ve bu kripto paranın aslında temsil ettiği kavramlar ile ilgileniyordum. Bitcoin’in manifestosunu okudum ve ‘bu büyük bir şeye dönüşebilir’ diye düşündüm, bunun ardından da kripto para dünyasının büyüsüne kapıldım.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BTC fiyatı 2021 yılında oldukça volatil bir seyir izledi. Nisan ayında kırdığı yaklaşık olarak 64.000 dolarlık rekorun ardından BTC fiyatı 29.000 dolara kadar gerilemişti. Bu tarihten itibaren ise BTC genel olarak 40.000 dolar ile 50.000 dolar arasında seyretti.

Van de Poppe, Bitcoin fiyatının 2022 yılının ilk yarısında 300.000 dolara ulaşacağı düşüncesinin temellerini açıkladı ve bununla birlikte mevcut boğa rallisinin de ne zamana kadar süreceğini değerlendirdi.

İlgili Haber:  Bitcoin %20'lik Fiyat Düşüşünün Devamı Olarak 45 Bin Dolara Kadar İndi

de Poppe: “Bitcoin Fiyatı 500.000 Dolar Değil 300.000 Dolar Olacak”

Van de Poppe, 300.000 dolarlık fiyat tahminini, anonim bir analist olan Plan B’nin “Stock to Flow” modeline dayandırdığını söyledi. Bu model, sirkülasyonda olan Bitcoin miktarı ile BTC’nin üretim oranının karşılaştırılmasıyla elde ediliyor. Analist düşüncelerini şöyle aktardı: “Plan B’nin Stock to Flow modeli zirve olarak 250.000 dolar ila 300.000 dolar arasını gösteriyor. Kripto para piyasasının şu anda sahip olduğu piyasa değeri 2.3 trilyon dolar civarında bulunuyor. BTC fiyatı aktardığım seviyelere gelirse 10 trilyon dolarlık bir sektör oluşmuş olur. Bu da zamanında yaşanan Dot-com balonu ile kıyaslanabilir.”

Van de Poppe ayrıca, Stock to Flow modeline göre boğa piyasasının 6 ila 9 ay civarında sürebileceğini de belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar