2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Analizciler: “Bitcoin Fırtına Öncesi Sessizliği Yaşıyor!” – BTC Fiyatında Yatırımcıları Neler Bekliyor Olabilir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı bir süredir sınırlı bir aralıktan işlem görmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük dijital varlığı, CoinDesk verilerine göre Mayıs ayının sonlarından bu yana büyük oranda 30.000 dolar ile 42.000 dolar arasında işlem gördü.

Binance indirim kodu

Bitcoin Nisan ayında 64.000 dolar ile rekor kırmış ve bu tarihten itibaren de 2021 yılında kazandıklarını eritmeye başlamıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin mevcut zayıflığını sürdürmeye devam ederken bazı teknik analizciler BTC piyasasına yeni bir soluk getirecek volalitenin ne zaman tekrardan görülmeye başlayacağına dair tahminlerde bulundular.

Bitcoin İçin ‘Fırtına Öncesi Sessizlik’

Invest Diva CEO’su Kiana Danial BTC fiyatını şöyle değerlendirdi: “Net bir şekilde görüyoruz ki, Bitcoin fiyatında fırtına öncesi sessizlik olarak niteleyebileceğimiz bir konsolidasyon hareketi izliyoruz. Bunun anlamı, yakında Bitcoin için bu kısıtlı fiyat aralığından bir çıkış hamlesi görebiliriz.”

Danial bu düşüncelerini, kendi yaptığı analizlerin Bitcoin’in mevcut momentumunda ufak da olsa bir ayı lehine sinyal verdiğini söyleyerek pekiştirdi: “BTC/USD çifti günlük Ichimoku bulutunun altında seyrediyor ve 4 saatlik Ichimoku bulutunun da altına gerilemiş durumda. Bu, ayı baskısının boğa baskısından daha yüksek olduğuna dair bir işaret veriyor. Bununla birlikte bu çift geçtiğimiz ay alçak tepeler oluşturarak yine ayı havasının boğadan güçlü olduğuna dair ipuçları vermişti.”

StockCharts’da baş piyasa stratejisti olan David Keller da buna benzer bir perspektif sundu: “Bitcoin fiyatı Nisan ayından bu yana, üç aydır her bir rallisinde daha düşük momentum zirveleri göstererek dağıtım modunda olduğunu sergiledi.”

Boğa Lehine Bir Analiz

Kripto para veri sağlayıcısı Trade The Chain’de araştırma analizcisi olarak görev yapan Nick Mancini ise daha önce bahsedilen uzmanlara göre daha olumlu görüşler bildirdi: “Bitcoin’in geleceğine baktığımızda fiyat grafiğinde bir tür olumlu tablo gördüğümü söyleyebilirim. Bitcoin’in son hareketleriyle birlikte Bollinger bantları iyiden iyiye daralmaya başladı, bu durum genelde fiyat için büyük bir hareket gerçekleşeceğine işaret eder. BTC fiyatı şu anda alt Bollinger bandına yakın seyrediyor ancak son zamanlardaki olumlu hava dalgası göz önüne alındığında yakın gelecekte bu durumda bir tersine dönüş yaşayabiliriz.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Son Düşüşünden Sonra Ne Tarafa Doğru Gidebilir? BTC 42.600 Doları Aşarsa...

“Aşağıda 30.000, Yukarıda 39.000 Dolara Dikkat”

Alım satım platformu CEO’su Mario Gomez Lozada ise izlenmesi gereken kritik seviyeleri açıkladı. Lozada’ya göre BTC fiyatının 30.000-31.000 dolardaki desteğini kırması durumunda direkt olarak sonraki Fibonacci seviyesi olan 24.800 dolara doğru bir düşüş gerçekleşebilir. Bunun arından ise uzun vadeli trend çizgisinin alt ucu olan 20.000 dolar görülebilir. Lozada ayrıca Bitcoin’in bu ay bitmeden 39.000 doları aşması durumunda işlerin çok çabuk bir şekilde boğa lehine dönebileceğini söyledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar