26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Anchorage ve Prometheum, Dijital Varlıklar İçin Alternatif Bir Ticaret Sistemi Başlatacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Alternatif ticaret sistemi, SEC tarafından yasal olarak onaylanmayı bekliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Anchorage ve Prometheum, Alternatif Ticaret Sistemi (ATS) başlatmaya hazırlanıyor.
  • Yasal onay bekleyen ATS, halka açık bir ticaret yeri olacak.

Kurumlar için özel olarak tasarlanmış bir dijital varlık platformu olan Anchorage, bugün yapılan bir duyuruya göre, halka açık bir Alternatif Ticaret Sistemi (ATS) başlatmak için dijital varlık menkul kıymetler platformu Prometheum ile ortaklık kurdu.

Binance indirim kodu

Düzenleyici onay bekleyen ATS, yatırımcıların dijital varlık menkul kıymetlerini alıp satmalarına olanak tanıyan, SEC ve FINRA tarafından düzenlenen bir ticaret sistemi olacak. Prometheum’un yüzde yüz iştiraki tarafından yönetilen Prometheum Ember ATS (PEATS), alıcılar ve satıcıları kayıtlı bir komisyoncu-bayi olarak eşleştiren bir ticaret mekanı olmayı hedefliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şu anda, bu tür hizmetler yalnızca akredite ve kurumsal yatırımcılara açıktır; ancak PEATS halka açık olacak.

Prometheum’un kurucusu ve CEO’su Aaron Kaplan yaptığı açıklamada, “Dijital varlıklar için halka açık bir ATS, daha verimli sipariş eşleştirmesine ve daha iyi fiyat keşfine olanak tanıyacak, tüm yatırımcılar için daha küçük fiyat marjları ve basitleştirilmiş katılım sağlayacaktır.” dedi.

Alternatif Ticaret Sistemi Nedir?

Peki Anchorage ve Prometheum’un alternatif ticaret sistemi tam olarak nedir ve nasıl düzenlenecek?

Anchorage’ın kurucu ortağı ve başkanı Diogo Monica, PEATS’nin SEC’de kayıtlı bir broker-bayi olarak atandığını; ancak ATS’nin “borsa olarak düzenlenmeyen bir ticaret sistemi olacağını” söyledi. Bu, ATS’nin alış ve satış emirleriyle eşleşen bir mekan olduğu ancak bir borsa olarak SEC’e gerçek kayıt gerektirmediği anlamına gelir.

Nihai Onay Ne Zaman Verilecek?

Monica, ATS için tam olarak düzenleyici onayın ne zaman gelebileceğini belirtmedi; ancak SEC hakkında bazı olumlu düşüncelerini ifade etti.

İlgili Haber:  MIT Siber Güvenlik Uzmanları Blok Zinciri Tabanlı Oylama Sistemlerine Güvenmiyor

“SEC, üç yıl öncesine göre çok farklı bir yapı.” diyen Monica, “Artık dijital varlıklar konusunda son derece farklı düşünüyorlar. Bunların birçoğuna karşı yaptırım eylemleri gerçekleştirdiler ve bu süreçte çok şey öğrendiler.” ifadelerini kullandı.

Monica, kripto endüstrisinin hızlı hareket ettiğini ve sürekli değişen ortama rağmen SEC’in düzenlemeleri doğru bir şekilde yapmak için çaba gösterdiğini belirtti.

Monica, son olarak, “Bu kadar hızlı hareket eden bir alanda düzenleme yapmak oldukça zor. Çünkü bugün yaptığınız bir şeyin yarın istenmeyen sonuçları olabilir.” diye ekledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar