12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Andreessen Horowitz, 1 Milyar Dolarlık Kripto Fonu Başlatıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Risk sermayesi devi Andreessen Horowitz, üçüncü kripto fonunu başlatıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Financial Times’ta yer alan bir habere göre, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz yeni bir kripto fonu başlatacak.
  • Şirket, fonla birlikte kripto girişimlerine 800 milyon – 1 milyar Dolar arasında yatırım yapacak.
  • Andreessen Horowitz, kripto projelerine yaptığı başarılı yatırımlarla tanınıyor. Şirketin geçmişteki önemli yatırımları arasında Uniswap, Foundation, Dapper Labs gibi lider projeler yer alıyor.

Financial Times’da yayınlanan bir habere göre, Coinbase’in başarılı doğrudan listelemesinin ardından yükselen risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, üçüncü kripto fonunu başlatmak için hazırlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

800 Milyon – 1 Milyar Dolar Arasında Bir Fon Amaçlanıyor

Şirket, yeni fonla birlikte, kripto para girişimlerine 800 milyon – 1 milyar Dolar arasında yeni yatırım gerçekleştirmeyi planlıyor. Firma, geçen yıl açıklandığı son kripto fonu kapsamında 515 milyon Dolarlık yatırım gerçekleştirmişti.

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’in son 10 yıldır kripto endüstrisindeki en önemli projelerin arkasındaki itici güç olduğu söylenebilir. Şirketin geçmişte yatırım yaptığı projeler arasında; Anchorage, Celo, Dapper Labs, Foundation ve Uniswap gibi oldukça popüler projeler yer alıyor.

Andreessen Horowitz’in En Önemli Yatırımlarından Biri: Coinbase

Ayrıca, şu anda ABD’deki en büyük kripto borsası olan Coinbase de firmanın en önemli yatırımlarından biri olarak dikkat çekiyor. Kripto para borsası, geçtiğimiz günlerde 381 Dolarlık hisse çıkış fiyatı ile halka açıldı. Borsanın piyasa değeri ise şu anda 60 milyar Dolar seviyesinde seyrediyor.

Andreessen Horowitz yöneticisi Honcho Marc Andreessen’in kişisel olarak Coinbase’de önemli oranda hissenin sahibi olduğu dile getiriliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar