1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Ani 100 Milyar Dolarlık Bitcoin Satışı Biri Hariç Tüm Büyük Kriptoların Fiyatını Düşürdü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve kripto para tüccarları büyük kripto paralara dalarken bugün borsalarda kırmızı bir hareket görülmeye başladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, dün gece Bitcoin başına 35.000 dolardan 33.000 doların altına indi ve şu anda dünyanın en büyük kripto parasının toplam değerinden 100 milyar doların üzerinde silinen bir satışın devamında son 24 saatte neredeyse %10’luk düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in çöküşü, Ethereum, Ripple’ın XRP’si, Litecoin ve Cardano’yla birlikte diğer ilk 10 kripto parayı da beraberinde sürükledi. İkinci en büyük kripto para olarak kabul edilen Ethereum’un rakibi olan Polkadot ise son kazançlarını elinde tutmayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Polkadot’un DOT tokeninin, ağustos ayından bu yana şaşırtıcı bir şekilde %450 arttığı ve merkezi olmayan finansa (DeFi) olan ilginin artmasıyla yükseliş göstererek krediler ve sigorta gibi geleneksel finansal ürünleri yeniden oluşturmak için Bitcoin ve kripto para teknolojisini kullandığı açıklandı.

Polkadot fiyatı aralık ayı sonlarında yaşadığı patlayışın ardından ocak ayına kadar tırmanışına devam etti ve Bitcoin 40.000 doların üzerindeki yüksek seviyelerinden düşse bile rallisini sürdürmeyi başardı.

Polkadot, diğer birçok büyük kripto paralarla birlikte son Bitcoin fiyat artışından yararlanırken kripto gözlemcileri, Polkadot’un çoğu DeFi protokolünün üzerinde çalıştığı blok zinciri olan Ethereum ile giderek daha fazla rekabet edebilecek bir ralliye sahip olduğunu düşünmeye başladı.

Bitcoin’e olan ilgiden sonra diğer kripto paralara da ilgi gösteriliyor

Merkezi olmayan uygulama platformu Aragon’un kurucu ortağı Luis Cuende, Ethereum’un rakipleri adımlar atarken ve devam eden pazar rallisinden faydalanırken bu rakiplerin Ethereum’un oluşturduğu ağ etkilerinin üstesinden gelme ihtimalinin çok düşük olduğunu düşündüğünü söyledi.

Cuende, bununla birlikte Ethereum 2.0 tamamen işlevsel hale gelene kadar Polkadot’un, Cosmos’un ve Near’ın anlamlı bir pazar payı yakalamak için iyi bir konuma sahip olduklarını da sözlerine ekledi.

İlgili Haber:  Ukrayna’daki Kamu Çalışanları, 2.67 Milyar Dolarlık Bitcoin’e Sahip

Ağında ölçeklenebilirliği ve güvenliği arttırması beklenen Ethereum 2.0’ın merakla beklenen lansmanı, neredeyse tamamen Ethereum’un blok zincirinin üzerine inşa edilmiş ve gelişmekte olan DeFi pazarı ile birlikte bu hafta Ethereum fiyatını 2018’in başındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkardı.

Büyük kurumsal yatırımcılar Bitcoin’i giderek daha fazla önemsemeye başladıkça daha merkezi olmayan bir internet inşa etmede rol oynayabilecek daha küçük kripto paralara olan ilgi de artış gösterdi.

Bitcoin hâlâ tüm sektörün en pahalısı olarak kalmaya devam ediyor

İsviçreli dijital varlık altyapısı girişimi Metaco’nun iş geliştirme başkan yardımcısı Seamus Donoghue, Bitcoin’in bir makro enflasyon varlığı olarak görülmesine rağmen Ethereum’un da yeni bir merkezi olmayan sermaye piyasası altyapısının temeli olma potansiyeline sahip olduğunun altını çizdi.

Cardano ve Polkadot gibi yeni protokollerin de temel altyapı oyunu için yarıştıklarını belirten Donoghue, buna rağmen protokollerinin yararları ne olursa olsun, Ethereum’un şu anda sahip olduğu önemli geliştirici zihniyetinin ve ağ avantajının üstesinden gelmeye ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Bitcoin’in ve Ethereum’un şu anda küresel kripto para piyasa değerinin büyük çoğunluğunu oluşturduğu ve pazarın toplam 950 milyar dolarlık toplamının yaklaşık 750 milyar dolarına sahip oldukları kaydedildi.

Donoghue, bir şey söylemek için henüz erken olsa da tüm sektörün Bitcoin’e kıyasla ucuz göründüğünü de sözlerine ekledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar