20 Mayıs 2022, Cuma
9.3 C
İstanbul

Anket Sonuçları Ortaya Koydu: Kurumsal Yatırımcılar Daha Fazla Bitcoin Satın Alacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Emeklilik fonları ve sigortacılar önümüzdeki beş yıl içinde kripto para yatırımlarını artırabileceklerini dile getiriyor, ancak bazı endişeler hala devam ediyor.

Binance indirim kodu

Kripto para sigorta şirketi Evertas’ın yeni bir raporu, kurumsal yatırımcıların önümüzdeki beş yıl içinde kripto varlıklarına odaklanmayı planladıklarını öne sürüyor.

Binance indirim kodu

Evertas, toplamda 78.4 milyar dolar değerindeki kolektif varlıkları denetleyen çeşitli yatırımcılarla bir anket yaptı. Ankete katılanların %64’ü, emeklilik fonları, aile memurları, sigortacılar ve devlet varlık fonlarından kripto yatırımlarında düşük oranda artış beklediklerini bildirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ankete katılanların %26’sı ise önümüzdeki beş yıl içinde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırımların “çarpıcı bir şekilde” artacağına inanıyor. Sonuç olarak da ankete katılan kurumsal yatırımcıların %90’ı önümüzdeki beş yıl içerisinde kripto varlıklarında bir miktar artış bekliyor.

Söz konusu anket Temmuz ayında pazar araştırma şirketi Pureprofile tarafından gerçekleştirildi. Anket, ABD ve İngiltere arasında eşit olarak bölünmüş toplam 50 kurumsal yatırımcı kapsamında uygulandı.

Kripto para yatırımlarında neden artış bekleniyor?

Neden kripto para yatırımlarının artacağı konusundaki fikirleri sorulduğunda, ankete katılanların %84’ü iyileştirilmiş altyapının bu durumu daha uygun hale getireceğini söylerken,%80’i de genişleyen kripto pazarının likiditeyi artıracağını ifade etti.

Katılımcıların %76’sı daha fazla ana akım finansal hizmet şirketi ve fon yöneticisinin kripto pazarına gireceğine inandıklarını dile getirdi.

Her ne kadar anket sonuçları çarpıcı olsa da yatırımcıların kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda hala devam eden endişeleri var. Rapora göre, ankete katılanların yaklaşık %56’sı kripto yatırımları için uygun sigorta seçeneklerinin bulunmamasından “çok endişe duyduklarını” ifade etti. %54’lük bölüm ise hizmet sağlayan kripto şirketlerinin çalışma uygulamaları ve uyum prosedürleri konusunda “çok endişeli” olduklarını belirtti.

İlgili Haber:  Ethereum'un Rakibi Cardano, Büyük Fiyat Rallisinin Ortasında Büyük Bir Hafta İçin Hazırlanıyor

En büyük endişe sigorta konusundaki eksiklik

Öte yanda anket sonucunda ortaya çıkan sigorta vurgusu, Evertas’ın teşvik ettiği bir nokta olarak yorumlanıyor. Çünkü şirket, Morgan Creek Digital liderliğinde gerçekleştirilen bir turda, kripto sigorta ürünlerini daha da geliştirmek adına bu sene başında bir fondan 2.8 milyon dolar elde etti.

Evertas Başkanı ve COO Raymond Zenkich tarafından yayınlanan bildiride, kripto varlıkları piyasası için yeterli sigorta bulunmadığı ve bu durumun birçok kurumsal yatırımcının endişeleri listesinde ilk sırada yer aldığı vurgulandı. Raymond Zenkich, bu sorunu çözmek için sigorta topluluğu ile yakın bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar