Emeklilik fonları ve sigortacılar önümüzdeki beş yıl içinde kripto para yatırımlarını artırabileceklerini dile getiriyor, ancak bazı endişeler hala devam ediyor.

Kripto para sigorta şirketi Evertas’ın yeni bir raporu, kurumsal yatırımcıların önümüzdeki beş yıl içinde kripto varlıklarına odaklanmayı planladıklarını öne sürüyor.

Evertas, toplamda 78.4 milyar dolar değerindeki kolektif varlıkları denetleyen çeşitli yatırımcılarla bir anket yaptı. Ankete katılanların %64’ü, emeklilik fonları, aile memurları, sigortacılar ve devlet varlık fonlarından kripto yatırımlarında düşük oranda artış beklediklerini bildirdi.

Ankete katılanların %26’sı ise önümüzdeki beş yıl içinde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırımların “çarpıcı bir şekilde” artacağına inanıyor. Sonuç olarak da ankete katılan kurumsal yatırımcıların %90’ı önümüzdeki beş yıl içerisinde kripto varlıklarında bir miktar artış bekliyor.

Söz konusu anket Temmuz ayında pazar araştırma şirketi Pureprofile tarafından gerçekleştirildi. Anket, ABD ve İngiltere arasında eşit olarak bölünmüş toplam 50 kurumsal yatırımcı kapsamında uygulandı.

Kripto para yatırımlarında neden artış bekleniyor?

Neden kripto para yatırımlarının artacağı konusundaki fikirleri sorulduğunda, ankete katılanların %84’ü iyileştirilmiş altyapının bu durumu daha uygun hale getireceğini söylerken,%80’i de genişleyen kripto pazarının likiditeyi artıracağını ifade etti.

Katılımcıların %76’sı daha fazla ana akım finansal hizmet şirketi ve fon yöneticisinin kripto pazarına gireceğine inandıklarını dile getirdi.

Her ne kadar anket sonuçları çarpıcı olsa da yatırımcıların kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda hala devam eden endişeleri var. Rapora göre, ankete katılanların yaklaşık %56’sı kripto yatırımları için uygun sigorta seçeneklerinin bulunmamasından “çok endişe duyduklarını” ifade etti. %54’lük bölüm ise hizmet sağlayan kripto şirketlerinin çalışma uygulamaları ve uyum prosedürleri konusunda “çok endişeli” olduklarını belirtti.

En büyük endişe sigorta konusundaki eksiklik

Öte yanda anket sonucunda ortaya çıkan sigorta vurgusu, Evertas’ın teşvik ettiği bir nokta olarak yorumlanıyor. Çünkü şirket, Morgan Creek Digital liderliğinde gerçekleştirilen bir turda, kripto sigorta ürünlerini daha da geliştirmek adına bu sene başında bir fondan 2.8 milyon dolar elde etti.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Fiyatı Geçtiğimiz Haftaki Büyük Düşüşün Ardından Yeniden Sabitlendi

Evertas Başkanı ve COO Raymond Zenkich tarafından yayınlanan bildiride, kripto varlıkları piyasası için yeterli sigorta bulunmadığı ve bu durumun birçok kurumsal yatırımcının endişeleri listesinde ilk sırada yer aldığı vurgulandı. Raymond Zenkich, bu sorunu çözmek için sigorta topluluğu ile yakın bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın