5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Anonim Bir Şekilde Nasıl Bitcoin Satın Alınır

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Öncelikle şunu bilmeniz lazım; bitcoin anonim değildir. Gerçek kimliğinizi yeterince kolay gizleyebilirsiniz, ancak yaptığınız transferler herkese açık bir defterde (blockchain) herkes tarafından görülebilir ve bu bilgileri kullanarak bir şekilde gerçekte kimliğinize ulaşılabilir.

Binance indirim kodu

Bitcoin transferi yaparken kimliğinizi saklamayı tercih etmeniz sizin bir suçlu ya da saklayacak bir şeyleri olan şüpheli biri olduğunuz anlamına gelmez. Anonim olarak Bitcoin satın almak isteyebileceğiniz pek çok iyi neden vardır. Kripto para borsaları tarafından tutulan müşteri verileri, bilgisayar korsanları için birincil hedeftir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu bilgiler kötü niyetli kişilerin eline geçtiğinde, bitcoin hırsızları ve dolandırıcılar için cazip bir fırsat doğmuş olur. Anonimlik, bitcoinlerinizi güvende tutmanızı sağlar, aynı zamanda sizi ve kişisel yaşamınızı özel tutar.

Bu tür bir gizlilik, sürekli başkaları tarafından izlenmeden işlem yapabileceğine kuvvetle inanan herkes için önemlidir.

Anonim olarak Bitcoin satın almanın iki ana yolu vardır: şahsen ve online.

Şahsen ve Anonim Bir Şekilde Nasıl Bitcoin Satın Alınır

Bitcoin satın almak ve anonim kalmak istiyorsanız, bunu yapmanın bir yolu Bitcoin ATM’si kullanmaktır. Çoğu Bitcoin ATM’si Bitcoin karşılığında nakit kabul eder, bu da gizliliğinizi korurken Bitcoin satın alabileceğiniz anlamına gelir.

Türkiye’nin ilk ve tek Bitcoin ATM’si City’s Nişantaşı alışveriş merkezinde bulunmaktadır.

ATM’den nakit para ile satın aldığınız bitcoininizi, halka açık bir defterde (blockchain) uzun bir eski işlem geçmişi bırakmadan dünyanın herhangi bir yerine gönderebilirsiniz. Bununla birlikte, Bitcoin ATM’lerinin satın alma limitleri olduğunu belirtmekte fayda var, bu nedenle büyük bir miktar satın almak istiyorsanız, diğer seçenekleri göz önünde bulundurmanız gerekecek.

İkinci bir strateji, eski moda fiziksel ve yüz yüze alışverişlerdir. Paxful gibi eşler arası online marketleri kullanarak, konuma, para birimine ve satın almak istediğiniz bitcoin miktarına göre filtreleyerek bir satıcıyı yüz yüze bulmanız mümkündür. Tabii ki, bu hem alıcı hem de satıcı tarafında bir dereceye kadar güven gerektirir ve yüz yüze nakit alışverişleri bu tür sitelerde nispeten az sayıdadır.

İlgili Haber:  Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Elindeki Tokenleri Sattı; Shiba Inu (SHIB) Fiyatı Düşüşe Geçti

Bitcoin madenciliği yapan bir tandığınız varsa, herhangi bir işlem geçmişi olmadan yeni basılmış bitcoinleri bu tanıdığınızdan da satın alabilirsiniz.

Online ve Anonim Bir Şekilde Nasıl Bitcoin Satın Alınır

Açıkçası, offline stratejiler sizi yalnızca bir yere kadar götürebilir; sonuçta kripto endüstrisinin evi İnternet. Ancak bitcoininizin dijital ayak izini azaltmanın bir kaç yolu daha var. Bunlar arasında en yaygınları, P2P adı verilen eşler arası borsalar ve TOR benzeri gizlilik odaklı tarayıcılardır.

Merkezi olmayan borsalar olarak da bilinen eşler arası borsalar, borsada herhangi bir fon bulundurmadan doğrudan kullanıcılar arasında alım satım işlemlerine olanak sağlar. Bunlar arasında potansiyel olarak dünyanın en büyük eşler arası kripto para borsası olan LocalBitcoins gibi platformlar; alıcılar ve satıcılarla tek tek bağlantı kurmanıza ve tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçmenize olanak tanır.

Eşler arası borsa kullanarak, bilgisayar korsanlığına karşı savunmasız merkezi bir borsa kullanmamış olursunuz. Böylece kişisel bilgileriniz güvende olur.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar