Anthony Scaramucci Bitcoin ile İlgili Olumlu Görüşler Paylaştı: “Sonu Amazon Hisseleri Gibi Olabilir”

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Anthony Scaramucci, yaptığı açıklamasında, aynen geçmişte Amazon için olduğu gibi Bitcoin için de, şu anki gerilemelere rağmen uzun vadede daha yüksek fiyat potansiyelleri olduğunu söyledi.

blank

Beyaz Saray eski iletişim başkanı ve SkyBridge Capital’in kurucusu olan Scaramucci, Salı günü CNBC’ye yaptığı açıklamalarda, gerilemelerin nedenlerinden birinin de Elon Musk’ın insanları Bitcoin’den uzaklaştırması olduğunu belirtti.

blank

Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, Mayıs ayında yaptığı açıklamalarında, aşırı enerji tüketimi nedeniyle Bitcoin ile yapılan otomobil satışlarını durdurmuş ve Bitcoin fiyatlarının çakılmasına neden olmuştu. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin yaklaşık 36.000 dolardan işlem görüyor ve Nisan ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %45 değer kaybetmiş gibi görünüyor.

“Bitcoin Amazon Hisselerine Benzer Hareketler Sergiliyor”

Kendisine ait SkyBridge yatırım şirketinin Bitcoin’de 500 milyon dolarlık yatırımı bulunan Scaramucci, Bitcoin’deki çok yüksek volalitenin nedenini Musk değil, kripto paraların henüz daha adaptasyon süreçlerinin başlarında olması olarak görüyor.

Ayrıca Scaramucci Bitcoin, aynı fiyatları yıllar boyunca aynı Bitcoin gibi aşırı oynamalar gören Amazon hisselerine benzetti: “Amazon’un 1997’deki IPO’suna gidip 10.000 dolarlık hisse alsaydınız o hisseler şu anda 24 milyon dolar edecekti. Ancak o günden bugüne kadar da o yıllar içerisinde tam 8 kez %50’lik fiyat düşüşü yaşamış olacaktınız.”

Ancak eleştirmenlere göre Bitcoin, borsadaki hisse senetleriyle karşılaştırılamaz çünkü herhangi bir gerçek değeri bulunmuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

bitcoin

Scaramucci Bitcoin’in Daha Yüksek Fiyatlara Çıkacağını Düşünüyor

Scaramucci ayrıca, insanlar Bitcoin’i altının yerine yatırım portföylerine ekleyerek benimsedikçe, Bitcoin’in de daha yükseklere çıkacağını düşündüğünü söyledi.

Bitcoin taraftarları ise BTC’nin nadirliğinin bir birikim aracı olarak kullanılmasının önünü açtığını savunuyor. Ayrıca Bitcoin’in, geleneksel olarak altının kullanıldığı gibi, enflasyona karşı bir koruma olarak kullanılabileceği de düşünülüyor.

Scaramucci görüşlerini şu şekilde devam ettirdi: “Şu anda dünya genelinde 125 milyon adet Bitcoin kullanıcısı bulunuyor. SkyBridge araştırma departmanının raporlarına göre bu sayı 2025 yılı itibariyle en az 1 milyara ulaşacak.

BTC fiyatları Elon Musk’ın açıklamalarıyla birlikte Çin’in de BTC madenciliğini engellemeye yönelik adımlar atmasıyla beraber düşüş göstermişti. Son olarak ise eski ABD başkanı Donald Trump Bitcoin’i bir “dolandırıcılık” olarak niteleyip piyasalarda yine bir düşüşe neden olmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend