1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Anthony Scaramucci de Bitcoin’e Yatırım Yapacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Anthony Scaramucci’ye ait yatırım şirketi, dijital varlıklar ile ilgilenebileceğini dile getirdi; Mooch daha önce kripto ile ilgilendiğini ifade etmişti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • SkyBridge Capital geçen hafta yayınladığı bir dosyada dijital varlıklara yatırım yapabileceğini söyledi.
  • 7,7 milyar Dolarlık varlıkları yöneten şirket, yatırımı yalnızca Bitcoin ile sınırlamayacak.
  • SkyBridge’in kurucusu Anthony Scaramucci, bir kripto hayranı olduğunu söyledi.

Eski Beyaz Saray İletişim Direktörü Anthony Scaramucci tarafından kurulan yatırım şirketi SkyBridge Capital, Bitcoin dünyasına ısınıyor gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Reuters’e göre 7.7 milyar Dolarlık varlıkları yöneten firma, geçen hafta yayınlanan bir açıklamasında dijital varlıklar dünyasına dahil olabileceğini belirtti. Firmanın “dijital varlıklar” derken Bitcoin’i kastettiği, ancak söz konusu yatırım planlarının yalnızca piyasa değerine göre en büyük kripto para birimiyle sınırlı olmayacağı ifade edildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yatırımın Yapılıp Yapılmadığı Henüz Belli Değil

Yatırım şirketi, halihazırda dijital varlıklara herhangi bir yatırım yapıp yapmadığını ise yayınladığı dosyada belirtmedi.

Notta, “Şirket ve / veya Yatırım Fonları tarafından yapılan yatırımlar, dijital varlıklar veya diğer gelişen teknolojilerle ilgili teknoloji sağlayan çeşitli şirketlere de yapılabilir.” ifade yer aldı.

Ayrıca, “Şirket, isteğe bağlı bir yatırım stratejisi olmadan belirli bir dijital varlığa veya varlıklara erişim sağlayan Yatırım Fonlarına yatırım yapabilir.” diye ekleme de yapıldı.

Scaramucci, Beyaz Saray İletişim Direktörü Olarak Görev Yapmıştı

Görevden alınmadan önce Beyaz Saray’da 10 gün görev yapan Scaramucci ise daha öncesinde kripto para birimlerine ilgi duyduğunu çok kez ifade etmişti. Bir röportaj sırasında “Ben hayranıyım” diyen Scaramucci, “Dijital varlıkların bir geleceği olduğuna ve açıkça blockchainin bir geleceği olduğuna inanıyorum.” diye belirtmişti.

Takma adıyla “Mooch”, kripto para biriminin benimsenmesinde milenyum kuşağının mevcut itici güç olduğunu ilave etti.

İlgili Haber:  Dijital Euro, Tezos Blockchain Platformunu Kullanacak

SkyBridge Capital, dijital para birimlerine ilgi gösteren en yeni ve en büyük firmalar arasına çoktan girmiş görünüyor.

Piyasa analistlerine göre, Bitcoin fiyatının son zamanlarda artmasının bir başka nedeni de varlığın kendisi ve diğer dijital para birimleri için desteklerini her fırsatta dile getiren şirketler: Üstelik bu şirketlerin geneli yüksek profilleri ve yüksek rakamları ile biliniyor.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar