Anthony Scaramucci de Bitcoin’e Yatırım Yapacak

Anthony Scaramucci’ye ait yatırım şirketi, dijital varlıklar ile ilgilenebileceğini dile getirdi; Mooch daha önce kripto ile ilgilendiğini ifade etmişti.

Haberin Özeti

  • SkyBridge Capital geçen hafta yayınladığı bir dosyada dijital varlıklara yatırım yapabileceğini söyledi.
  • 7,7 milyar Dolarlık varlıkları yöneten şirket, yatırımı yalnızca Bitcoin ile sınırlamayacak.
  • SkyBridge’in kurucusu Anthony Scaramucci, bir kripto hayranı olduğunu söyledi.

Eski Beyaz Saray İletişim Direktörü Anthony Scaramucci tarafından kurulan yatırım şirketi SkyBridge Capital, Bitcoin dünyasına ısınıyor gibi görünüyor.

Reuters’e göre 7.7 milyar Dolarlık varlıkları yöneten firma, geçen hafta yayınlanan bir açıklamasında dijital varlıklar dünyasına dahil olabileceğini belirtti. Firmanın “dijital varlıklar” derken Bitcoin’i kastettiği, ancak söz konusu yatırım planlarının yalnızca piyasa değerine göre en büyük kripto para birimiyle sınırlı olmayacağı ifade edildi.

Yatırımın Yapılıp Yapılmadığı Henüz Belli Değil

Yatırım şirketi, halihazırda dijital varlıklara herhangi bir yatırım yapıp yapmadığını ise yayınladığı dosyada belirtmedi.

Notta, “Şirket ve / veya Yatırım Fonları tarafından yapılan yatırımlar, dijital varlıklar veya diğer gelişen teknolojilerle ilgili teknoloji sağlayan çeşitli şirketlere de yapılabilir.” ifade yer aldı.

Ayrıca, “Şirket, isteğe bağlı bir yatırım stratejisi olmadan belirli bir dijital varlığa veya varlıklara erişim sağlayan Yatırım Fonlarına yatırım yapabilir.” diye ekleme de yapıldı.

Scaramucci, Beyaz Saray İletişim Direktörü Olarak Görev Yapmıştı

Görevden alınmadan önce Beyaz Saray’da 10 gün görev yapan Scaramucci ise daha öncesinde kripto para birimlerine ilgi duyduğunu çok kez ifade etmişti. Bir röportaj sırasında “Ben hayranıyım” diyen Scaramucci, “Dijital varlıkların bir geleceği olduğuna ve açıkça blockchainin bir geleceği olduğuna inanıyorum.” diye belirtmişti.

Takma adıyla “Mooch”, kripto para biriminin benimsenmesinde milenyum kuşağının mevcut itici güç olduğunu ilave etti.

  Bitcoin’in Yükselişine Devam Etmesi İçin 3 Neden

SkyBridge Capital, dijital para birimlerine ilgi gösteren en yeni ve en büyük firmalar arasına çoktan girmiş görünüyor.

Piyasa analistlerine göre, Bitcoin fiyatının son zamanlarda artmasının bir başka nedeni de varlığın kendisi ve diğer dijital para birimleri için desteklerini her fırsatta dile getiren şirketler: Üstelik bu şirketlerin geneli yüksek profilleri ve yüksek rakamları ile biliniyor.

 

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın