18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

AnubisDAO Yatırımcıları Dolandırıldı: 60 Milyon Dolarlık Kayıp!

Önemli Gelişmeler

AnubisDAO lansmanından sadece birkaç saat sonra yatırımcılar, bir sonraki Dogecoin’i bulduklarını sanarak projeye milyonlarca Dolarlık yatırım yaptı.

blank

Haberin Özeti

  • AnubisDAO, OlympusDAO’nun bir “çatalı” olarak lansmanını gerçekleştirdi.
  • Kripto paranın, Mısır tanrısı Anubis tarafından temsil edilen bir başka köpek temalı token olması bekleniyordu.
  • Ancak beklenen gerçekleşmemiş gibi görünüyor.

Yatırımcılar, henüz yeni lansman yapan AnubisDAO projesinin likidite havuzundaki fonların kaybolduğunu ve proje geliştiricilerinin kendilerini 60 milyon Dolar değerinde dolandırdığını iddia ediyor.

blank

60 Milyon Dolarlık Fon Yok Oldu

Perşembe günü piyasaya sürülen AnubisDAO, tahvil satışları ve likidite sağlayıcı ücretleriyle desteklenen merkezi olmayan OlympusDAO platformunun bir çatalı olarak lansmanını gerçekleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

En başta AnubisDAO ekibi bir Discord sunucusu ve şu anda artık etkin olmayan bir Twitter hesabı ile piyasaya girdi. Projenin bir web sitesi bile olmamasına rağmen yatırımcılar, ANKH tokenleri satın alarak projeye 60 milyon Dolarlık fon sağladı.

Ancak token satışına sadece 20 saat kala projenin havuzundaki likidite farklı bir adrese gönderildi.

AnubisDAO, Hacker Saldırısına Maruz Kalmış Olabilir

Projenin bir yatırımcısı olan Brian Nguyen, CNBC’ye yaptığı açıklamada 470.000 Dolar kaybettiğini söyledi. Dogecoin ve Shiba Inu gibi son zamanlarda büyük başarı yakalayan şaka tokenlerini çağrıştırdığı için projeye yatırım yaptığını ifade eden Nguyen, diğer pek çok yatırımcının da benzer bir motivasyonla bu yeni kripto paraya 60 milyon Dolar fon desteği sunduğunu belirtti.

Öte yandan projenin bir geliştiricisi olduğunu iddia eden “Beerus” nickli bir Twitter kullanıcısı, fonların çalınması veya dolandırıcılık gibi bir durum olmadığını belirtti. Beerus konu ile ilgili yaptığı açıklamada, projenin muhtemelen bir kimlik avı saldırısının kurbanı olduğunu vurguladı. Twitter kullanıcısı, projenin kötü amaçlı bir e-posta ile bu saldırıya kurban gittiğini söyledi.

İlgili Haber:  Ripple ve YouTube Davasında Karar Açıklandı

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend