27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

AnubisDAO Yatırımcıları Dolandırıldı: 60 Milyon Dolarlık Kayıp!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

AnubisDAO lansmanından sadece birkaç saat sonra yatırımcılar, bir sonraki Dogecoin’i bulduklarını sanarak projeye milyonlarca Dolarlık yatırım yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • AnubisDAO, OlympusDAO’nun bir “çatalı” olarak lansmanını gerçekleştirdi.
  • Kripto paranın, Mısır tanrısı Anubis tarafından temsil edilen bir başka köpek temalı token olması bekleniyordu.
  • Ancak beklenen gerçekleşmemiş gibi görünüyor.

Yatırımcılar, henüz yeni lansman yapan AnubisDAO projesinin likidite havuzundaki fonların kaybolduğunu ve proje geliştiricilerinin kendilerini 60 milyon Dolar değerinde dolandırdığını iddia ediyor.

Binance indirim kodu

60 Milyon Dolarlık Fon Yok Oldu

Perşembe günü piyasaya sürülen AnubisDAO, tahvil satışları ve likidite sağlayıcı ücretleriyle desteklenen merkezi olmayan OlympusDAO platformunun bir çatalı olarak lansmanını gerçekleştirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

En başta AnubisDAO ekibi bir Discord sunucusu ve şu anda artık etkin olmayan bir Twitter hesabı ile piyasaya girdi. Projenin bir web sitesi bile olmamasına rağmen yatırımcılar, ANKH tokenleri satın alarak projeye 60 milyon Dolarlık fon sağladı.

Ancak token satışına sadece 20 saat kala projenin havuzundaki likidite farklı bir adrese gönderildi.

AnubisDAO, Hacker Saldırısına Maruz Kalmış Olabilir

Projenin bir yatırımcısı olan Brian Nguyen, CNBC’ye yaptığı açıklamada 470.000 Dolar kaybettiğini söyledi. Dogecoin ve Shiba Inu gibi son zamanlarda büyük başarı yakalayan şaka tokenlerini çağrıştırdığı için projeye yatırım yaptığını ifade eden Nguyen, diğer pek çok yatırımcının da benzer bir motivasyonla bu yeni kripto paraya 60 milyon Dolar fon desteği sunduğunu belirtti.

Öte yandan projenin bir geliştiricisi olduğunu iddia eden “Beerus” nickli bir Twitter kullanıcısı, fonların çalınması veya dolandırıcılık gibi bir durum olmadığını belirtti. Beerus konu ile ilgili yaptığı açıklamada, projenin muhtemelen bir kimlik avı saldırısının kurbanı olduğunu vurguladı. Twitter kullanıcısı, projenin kötü amaçlı bir e-posta ile bu saldırıya kurban gittiğini söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar