29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Apple, Bir Ethereum Cüzdanını Uygulama Mağazasından Kaldırdı: NFT Sorunu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Gnosis Cüzdanı geliştirme başkanı Lukas Schor, şirketin mobil uygulamasının NFT’leri görüntülemesi nedeniyle Apple tarafından engellendiğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Gnosis, Apple App Store’da yayınlanmak için NFT özelliğini devre dışı bırakmak zorunda kalabilir.
  • Açıklama, Gnosis Safe’de ürün geliştirme başkanı olan Lukas Schor tarafından yapıldı.

Apple, yıllık etkinliğinde günü yeni iPad’leri ve iPhone’larını tanıtarak geçirdi. Ancak perde arkasında, insanların bu cihazlar ile ilgili ne yapabilecekleri konusunda bir savaş var.

Binance indirim kodu

Apple ve Gnosis Safe Anlaşmazlığı

Gnosis Safe’de ürün geliştirme başkanı olan Lukas Schor, şirketinin Ethereum cüzdanının Apple tarafından engellendiğini açıkladı. Söz konusu cüzdan, kullanıcıların kripto fonlarını yönetmelerinin yanı sıra, NFT’ler gibi diğer kripto varlıkları da görmelerine olanak tanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFT’lerin Gnosis Safe’de entegre olması, şirket ve Apple arasındaki tartışmanın temelini oluşturuyor. Ancak Schor, NFT’lerin bu yılın başlarında uygulamaya zaten entegre edildiğini söyledi. Uygulamadaki en son güncelleme, Gnosis Safe’ye sabit bir cüzdan bağlamakla ilgili idi.

NFT’lerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor

Söz konusu güncellemenin ardından Apple App Store, uygulamaya izin verilmeyeceğini açıkladı. Apple tarafından yapılan açıklamada, “Uygulamanızın, App Store için uygun olmayan, uygulama içi satın almalar dışındaki yollarla ücretli dijital içerik, hizmetler veya işlevler içerdiğini fark ettik.” ifadeleri kullanıldı.

Sonraki açıklamasında ise Apple App Store, Gnosis’in söz konusu NFT özelliğini kaldırması gerektiğini söyledi. Bir App Store yorumcusu da konu ile ilgili, “Apple, uygulamaların, özellikle de cüzdanların, uygulama içi satın alma yoluyla satın alınmadıkları takdirde NFT’leri görüntülemesine izin vermiyor.” dedi.

Sonuç olarak, Apple telefonunuzdaki bir uygulama aracılığıyla NFT satın alabilirsiniz; ancak başka bir yerde satın alınan NFT’leri depolayamazsınız.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar