18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Apple CEO’su Tim Cook’tan Kripto Paralarla İlgili Açıklama Geldi! Apple Bitcoin mi Satın Alıyor?

Önemli Gelişmeler

CNBC’nin aktardığına göre, Apple CEO’su Tim Cook, kişisel olarak kripto para satın aldığını ancak şirketi Apple’ın kripto paralar ile ödeme kabul etme gibi bir planı olmadığını söyledi.

blank

Apple CEO’su Tim Cook, Kripto Paralara Yatırım Yaptığını Açıkladı

9 Kasım’da DealBook konferansındaki bir röportaja katılan Cook’a, Bitcoin ve Ethereum’un bugün rekorlar kırması dolayısıyla bu kripto paralara herhangi bir yatırım yapıp yapmadığı soruldu. Cook, bu soruya şöyle cevap verdi: “Evet kripto para yatırımım var. Bence çeşitlendirilmiş bir portföyün bir parçası olarak kripto para sahibi olmak mantıklı gözüküyor. Ancak tabii ki hiç kimseye herhangi bir yatırım tavsiyesi vermiyorum.

blank

Cook ayrıca kripto para konularına bir süredir ilgi duyduğunu ve bu konuyla ilgili araştırma yaptığını da söyledi. Ancak Tim Cook, söz konusu görüşünün yalnızca kişisel bir bakış açısıyla oluşturulduğunu söyledi ve şirketin ürün satarken kripto paraları bir ödeme yöntemi olarak kullanabileceğine dair görüşleri de savuşturdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Cook ayrıca Apple’ın, şirket fonlarındaki nakit para ile bir yatırım olarak kripto para satın alma olasılığını da reddetti. Cook bu konuyla ilgili ise şunları söyledi: “Apple şirketi CEO’su olarak kripto paralara yatırım yapmazdım. Ancak bu, kendi param ile yatırım yapmayacağım anlamına gelmiyor. Yalnızca, Apple hissesi satın alan insanların bunu kripto paralara dolaylı yoldan yatırım yapmak amacıyla gerçekleştirdiğini düşünmüyorum.

Buna ek olarak Cook, şirketin, kripto paraların arkasındaki teknoloji olan Blockchain teknolojisine ilgi duyduğunu ancak şirketin bu konuyla ilgili kısa vadede herhangi bir planı olmadığını da belirtti. Mevcut halde Apple, kripto para satın alımına aracılık eden uygulamaları desteklemesi dışında kripto paralar ile ilgili herhangi bir hizmet ya da ürün sunmuyor.

İlgili Haber:  Binance, Hisse Senedi Tokenleri ile Menkul Kıymet Yasalarını İhlal Mi Etti?

2021 yılı kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto paralara yoğun bir şekilde giriş yaptığı bir yıl olmuştu. Şubat ayında Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin ile elektrikli otomobil satışına başladıklarını duyurmuştu. Ancak Musk, çevresel kaygıları bahane ederek Mayıs ayında BTC ile otomobil satışını sona erdirdi. Bitcoin madenciliğinin Çin dışına taşınıp daha çevreci bir hale bürünmesiyle beraber Tesla’nın Bitcoin’i tekrardan ödeme yöntemi olarak kabul edebileceği konuşuluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend