10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Apple ve Google Türkiye Uygulama Mağazalarında Bitcoin ve Kripto Tabanlı Uygulamalar Yükselişte

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Türkiye ekonomik olarak zor günlerden geçiyor. Geçtiğimiz aylarda Twitter CEO’su Jack Dorsey dünya genelinde hiperenflasyon yaşanacağını ve bunun pek çok şeyi değiştireceğini belirtmişti.

Binance indirim kodu

TÜİK’in açıkladığı verilere göre Türkiye’de Aralık ayı TÜFE oranı %13.58 oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ekonomik göstergeler böyle iken yakın zamanda Wall Street Journal yayınladığı bir haberde Türklerin liranın değer kaybı karşısında Bitcoin ve Tether gibi kripto paralara yöneldiği belirtilmişti.

Türklerin kripto paralara olan ilgisi kripto piyasasında bilinen bir olgu. Bu ilgi son yıllarda daha da artmış gözüküyor. Bu artışın en büyük göstergelerinden biri de Apple ve Google Play uygulama mağazalarında bitcoin ve kripto para tabanlı uygulamalara duyulan ilgilde yaşanan artış.

SimilarWeb verilerine göre Apple Türkiye uygulama mağazasında iPhone telefonlarda Finans kategorisinde ilk 10’da Coinbase ve Binance uygulaması yer alıyor. Her iki uygulama da Türkiye’deki pek çok büyük bankayı geçmiş durumda.

blank

Apple uygulama mağazasında ilk 10 kripto tabanlı uygulama aşağıdaki şekilde sıralanıyor;

 1. Coinbase
 2. Binance
 3. Binance Türkiye
 4. Paribu
 5. BtcTurk
 6. MetaMask
 7. Gate.io
 8. Trust Wallet
 9. CoinMarketCap
 10. Coinbase Wallet

Apple uygulama mağazasında ilk sıraları bitcoin ve kripto para alım ve satım işlemlerinin yapıldı Coinbase, Binance, Paribu ve BtcTurk gibi borsalar oluşturuyor.

Google Play’de durum nasıl?

Benzer metrikler Google Play uygulama mağazasında da var.

Yine SimilarWeb verilerine göre Google Play’de Finans kategorisindeki ilk 10 uygulama arasında 2 tane kripto para tabanlı uygulama bulunuyor. Finans kategorisinin ilk sırasında Ziraat Mobil yer alırken, ikinci sırada KuCoin adlı kripto para borsası yer alıyor. Google Play mağazasında Apple’ın aksine Binance ve Coinbase yerine ilk sırada KuCoin borsası dikkat çekiyor.

blank

Google Play mağazasında ilk 10 kripto para uygulaması aşağıdaki şekilde sıralanıyor;

 1. KuCoin
 2. Coinbase
 3. Binance
 4. Binance Türkiye
 5. BtcTurk
 6. Paribu
 7. Huobi
 8. MetaMask
 9. Gate.io
 10. Crypto.com
Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar