29 Ocak 2022, Cumartesi
4.5 C
İstanbul

Apple ve Google Türkiye Uygulama Mağazalarında Bitcoin ve Kripto Tabanlı Uygulamalar Yükselişte

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 hafta önce

Binance indirim kodu

Türkiye ekonomik olarak zor günlerden geçiyor. Geçtiğimiz aylarda Twitter CEO’su Jack Dorsey dünya genelinde hiperenflasyon yaşanacağını ve bunun pek çok şeyi değiştireceğini belirtmişti.

Binance indirim kodu

TÜİK’in açıkladığı verilere göre Türkiye’de Aralık ayı TÜFE oranı %13.58 oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Ekonomik göstergeler böyle iken yakın zamanda Wall Street Journal yayınladığı bir haberde Türklerin liranın değer kaybı karşısında Bitcoin ve Tether gibi kripto paralara yöneldiği belirtilmişti.

Türklerin kripto paralara olan ilgisi kripto piyasasında bilinen bir olgu. Bu ilgi son yıllarda daha da artmış gözüküyor. Bu artışın en büyük göstergelerinden biri de Apple ve Google Play uygulama mağazalarında bitcoin ve kripto para tabanlı uygulamalara duyulan ilgilde yaşanan artış.

SimilarWeb verilerine göre Apple Türkiye uygulama mağazasında iPhone telefonlarda Finans kategorisinde ilk 10’da Coinbase ve Binance uygulaması yer alıyor. Her iki uygulama da Türkiye’deki pek çok büyük bankayı geçmiş durumda.

apple store apps finance

Apple uygulama mağazasında ilk 10 kripto tabanlı uygulama aşağıdaki şekilde sıralanıyor;

 1. Coinbase
 2. Binance
 3. Binance Türkiye
 4. Paribu
 5. BtcTurk
 6. MetaMask
 7. Gate.io
 8. Trust Wallet
 9. CoinMarketCap
 10. Coinbase Wallet

Apple uygulama mağazasında ilk sıraları bitcoin ve kripto para alım ve satım işlemlerinin yapıldı Coinbase, Binance, Paribu ve BtcTurk gibi borsalar oluşturuyor.

Google Play’de durum nasıl?

Benzer metrikler Google Play uygulama mağazasında da var.

Yine SimilarWeb verilerine göre Google Play’de Finans kategorisindeki ilk 10 uygulama arasında 2 tane kripto para tabanlı uygulama bulunuyor. Finans kategorisinin ilk sırasında Ziraat Mobil yer alırken, ikinci sırada KuCoin adlı kripto para borsası yer alıyor. Google Play mağazasında Apple’ın aksine Binance ve Coinbase yerine ilk sırada KuCoin borsası dikkat çekiyor.

google play tr finance

Google Play mağazasında ilk 10 kripto para uygulaması aşağıdaki şekilde sıralanıyor;

 1. KuCoin
 2. Coinbase
 3. Binance
 4. Binance Türkiye
 5. BtcTurk
 6. Paribu
 7. Huobi
 8. MetaMask
 9. Gate.io
 10. Crypto.com
Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend