1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Apple Kurucu Ortağı Steve Wozniak: “Bitcoin Matematiksel Bir Mucize”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’e genellikle “dijital altın” denir. Şimdilerde ise amiral gemisi kripto paranın başka bir yüksek profilli destekçisi var.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin’in yeni ve büyük bir destekçisi var: Steve Wozniak.
  • Wozniak, Bitcoin’e yatırım yapmasa da kripto paraya büyük bir inancı olduğunu ifade etti.

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, Bitcoin’e oldukça inanıyor.

Binance indirim kodu

Wozniak, bu hafta gerçekleşen teknoloji girişimcileri konferansı Talent Land Jalisco’daki konuşması sırasında, “Bitcoin’e yatırım yapmıyorum, ancak gelecek için ona fazlasıyla inanıyorum.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Wozniak, Bitcoin’in altından daha çekici olduğunu da sözlerine ekledi. Apple kurucu ortağı bununla ilgili, “Altın sınırlıdır ve onu aramanız gerekir; Bitcoin ise en şaşırtıcı matematiksel mucizedir.” dedi.

Wozniak, ayrıca, gençlerin teknolojideki yetenekleri nedeniyle teknoloji geleceğinin eskisinden daha umut verici göründüğünü söyledi.

Wozniak’ın Kripto Girişimleri

Steve Wozniak’ın kendine ait bir kripto parası var.

WOZX ismi altında işlem gören Efforce kripto parası, geçen yılın Aralık ayında 3.15 Dolar fiyatına ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. WOZX, 78 milyon Dolarlık piyasa değeri ile kripto para sıralamasında 315. konumda yer alıyor.

Blockchain tabanlı bir ürün olan Efforce, insanların “enerji verimliliği projelerine” yatırım yapmalarına olanak sağlıyor.

Bitcoin’in Artan Popülaritesi

Wozniak, Bitcoin’in özellikle de finans ve teknoloji alanında büyüyen yüksek profilli destekçileri arasına katılıyor.

Yazılım şirketi MicroStrategy, Bitcoin yatırımlarını geçen yılın Ağustos ve Eylül aylarında ilk kez açıkladıktan sonra, kripto paraya akın eden kurumsal yatırımcı dalgasında büyük bir patlama yaşandı.

Bu isimler arasında milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller ve Beyaz Saray eski iletişim direktörü Anthony Scaramucci gibi önemli figürler de yer alıyor.

Scaramucci’nin Skybridge Capital’i, geçtiğimiz günlerde özel bir Etheruem fonu başlatacağını duyurdu; ancak Scaramucci, Bitcoin konusundaki yükselişini de sürdürüyor. Skybridge CEO’su, SEC’in bu yıl içinde bir Bitcoin ETF onaylayacağını düşünüyor.

İlgili Haber:  Morgan Stanley Bitcoin'e Yatırım Yapmayı Planlıyor

Ayrıca Twitter CEO’su Jack Dorsey de Bitcoin’e verdiği destek ve yaptığı yatırımlar ile dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar