23 Mayıs 2022, Pazartesi
20.9 C
İstanbul

Apple Kurucu Ortağı Wozniak’ın Kripto Parası, Fiyatını Bir Gecede İkiye Katladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

WOZX olarak bilinen Efforce kripto tokeni, 7 Aralık’ta 1.32 Dolarlık düşük bir fiyat seviyesinin ardından 8 Aralık’ta 2.77 Dolara yükseldi.

Binance indirim kodu

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak’ın yeni kripto parası henüz bir haftalık. Ancak buna rağmen fiyatı kesinlikle umut verici bir yönde ilerliyor.

Binance indirim kodu

WOZX adı verilen Efforce tokeni, 3 Aralık’ta özel olarak piyasaya sürüldüğü HBTC borsasında 2.77 Dolara kadar yükseldi. Dün 1.32 Dolar seviyesine gerileyen genç kripto paranın şu anki fiyatı ise 2.47 Dolar seviyelerinde hareket ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Efforce Nedir?

Efforce, web sitesinde yer alan ifadelere göre, insanların “gelecekte tokenize edilmiş tasarruflar elde ederek enerji verimliliği projelerine yatırım yapmalarına olanak tanıyan ve “Woz” tarafından kurulan blockchain tabanlı bir projedir.”

Binaları veya süreçleri enerji açısından daha verimli bir hale getirmek yüksek fiyatlara mal olabilir. Token satın alarak, WOZX sahipleri dolaylı yoldan bu tür projelere yatırım yapıyor. Enerji tasarrufu süreçlerine katkıda bulunanlar, istedikleri gibi değerlendirebilecekleri bir token ile ödüllendirilir.

WOZX Şimdilik Sadece HBTC Borsasında Sunuluyor

Söz konusu token WOZX, şimdilik yalnızca Singapur merkezli HBTC’de mevcut bulunuyor. Ayrıca sadece Tether stablecoin ile eşleştirilebilen Efforce tokeni WOZH, ABD’li yatırımcıların kullanımı için henüz piyasaya açılmış değil. Token, bu ay Bithumb Global’i görecek.

Efforce, Cuma günü yaptığı açıklamalarda, WOZX’in Singapur merkezli kripto borsası HBTC’de listelenmesinden sonra birkaç dakika içinde borsanın 950 milyon Dolarlık bir piyasa değerine ulaştığını belirtti. CryptoGecko’ya göre WOZX’in piyasa değeri ise 45 milyon Dolar seviyelerinde bulunuyor.

Toplam WOZX Sayısı Sınırlandırıldı

Ayrıca toplam WOZX sayısının 1 milyar ile sınırlı olduğu belirtiliyor. Wozniak’ın lideri olduğu Efforce, bu hususta, ilerleyen süreçte de daha fazla WOZX tokeni basılmayacağını dile getiriyor.

İlgili Haber:  50 Milyar Dolarlık Çöküş - Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin ve Chainlink için Sırada Ne Var?

Wozniak, 1985’te şimdilerin lider şirketi Apple’dan ayrıldı. Şimdinin kripto para sahibi Wozniak, o zaman ortaklığı bırakmadan önce Macintosh kişisel bilgisayarlarının geliştirilmesine yardımcı oldu.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar