20 Mayıs 2022, Cuma
12.5 C
İstanbul

Apple, MicroStrategy ve Microsoft Hisse Senedi Tokenleri Binance’e Geliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tesla ve Coinbase Hisse Senedi tokenlerinin piyasaya sürülmesinin ardından Binance, diğer büyük şirketlere yönelik teklifini genişletiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası Binance, Apple, MicroStrategy ve Microsoft hisse senedi tokenlerini başlatacağını duyurdu.
  • Haber, Binance’in bu ayın başlarında Tesla ve Coinbase hisse senedi tokenlerinin piyasaya sürülmesinin ardından geliyor.

Binance, Apple (AAPL), MicroStrategy (MSLR) ve Microsoft (MSFT) hisse senedi tokenlerinin önümüzdeki günlerde borsada listeleneceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

MSTR, AAPL ve MSFT sırasıyla 26 Nisan, 28 Nisan ve 30 Nisan’da kullanıma sunulacak. Söz konusu duyuru, borsanın 12 Nisan’da Tesla hisse senedi tokenini ve 14 Nisan’da Coinbase hisse senedi tokenini listelemesini takip ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance Hisse Senedi Tokenleri Nedir?

Binance Stock Tokenler, tokenize edilmiş hisse senetlerini ifade eder. Her hisse senedi tokeni, halka açık şirketlerdeki hisseleri temsil eder.

Binance’in hisse senedi tokenleri, düzenleyici kurumların da dikkatini çekti. Avrupalı düzenleyiciler, Binance söz konusu tokenleri sunmadan önce bu adımın menkul kıymetler mevzuatına uyup uymadığını belirlemeye çalışıyor.

Yasal Belirsizlik

Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi (FCA), Binance hisse senedi tokenlerine yönelik detaylı olarak araştırma yapan düzenleyici kurumlarda biri. Ancak FCA yalnız değil. Almanya’nın Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin), Binance hisse senedi tokenlerinini devredilebilir ve takas edilebilir menkul kıymetleri temsil ettiğini iddia ediyor.

Böyle bir durumda, Binance’in olası hisse senedi tokenleri için bir prospektüs sağlaması gerekecek; ancak borsa, bir yandan da BaFin’in görüşüne itiraz ediyor. Küresel finans hizmetleri firması CM-Equity de söz konusu tokenler Binance’in stablecoin’i BUSD’ye entegre edildiği için bir prospektüsün gereksiz olduğunu öne sürüyor.

Bu, Binance’in düzenleyicilerin ilgi odağı haline geldiği ilk olay değil. Kripto borsası, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Emtia Ticareti Vadeli İşlem Komisyonu (CTFC) soruşturmasının öznesi haline geldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar