2015 yılı Apple’ın akıllı saatleri piyasaya sürmesiyle saat piyasasının kızışacağı bir yıl olarak gözüküyor. Samsung Gear adını verdiği akıllı saatlerini piyasaya sürmüştü. Şimdi Apple da oyuna Apple Watch ile katıldı. Yakın gelecekte çok daha fazla akıllı saat göreceğimizi söyleyebiliriz.

 

Aşağıdaki tabloda Apple Watch ile Samsung Gear S’i karşılaştırdık. Apple Watch hakkında henüz çok fazla kullanıcı deneyimimiz olmadığından sadece Apple’ın sitesindeki tanıtımlardan yola çıkarak kıyaslama yapıldı.

Apple Watch Samsung Gear S
Uyumluluk iOS Android
Şekil Yuvarlak Köşeli Kare
Malzeme Çelik, alüminyüm veya 18k altın Plastik
Saat kolu Modele göre değişken Lastik
Su Geçirmezlik Su geçirmez 30 dakika, 900cm
Bağlantı Bluetooth 4.0 LE Bluetooth 4.1 LE, 3G ve Wi-Fi
Şarj Şarj aleti var Şarj aleti var
Renk Çelik gümüş rengi, altın sarısı, gül kırmızı, siyah, gri ve alüminyüm gümüş. Siyah, beyaz
Ekstralar Kalp atış hızı ölçüm monitörü Kalp atış hızı ölçüm monitörü, 3G, Wi-Fi
Fiyat 350$’dan başlıyor 380$’dan başlıyor

Tasarım

Apple Watch ile Samsung Gear S akıllı saatleri arasındaki en büyük fark elbetteki tasarım. Apple iki farklı boyutta Apple Watch satışa sundu: 38mm ve 42mm uzunluk. Küçük ve ince bilekliler için 38mm, diğerleri içinse 42mm daha uygun olacaktır.

Şu ana kadar piyasaya sürülen akıllı saatler arasında en stilist ve tasarım açısından göze çarpan 3 farklı model ile Apple Watch oldu.

Uyumluluk

Apple Watch iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile uyumlu çalışıyor. Samsung Gear S ise Android işletim sistemli herhangi bir Samsung cihazıyla uyumlu çalışıyor.

Ne tür bir akıllı saat seçeceğiniz ne tür bir akıllı telefon kullandığınızla yakından alakalı. Eper iPhone kullanıcısı iseniz elbette Apple Watch sizin için daha ideal olacaktır. Apple telefonunuzu sattığınızda ve örneğin Samsung’a geçiş yaptığınızda akıllı saatinizi de gözden çıkarmanız gerekecektir çünkü uyumluluk sorunu yaşayacaksınız.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here