30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Apple’dan Beklenmedik Hamle – Kripto Paralar ile Ödeme Konusunda Adım mı Atacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Apple, “alternatif ödeme metotları” alanında iş geliştirme yöneticisi pozisyonunda çalışan aradığını ilan etti. Bu gelişme şirketin kripto para dünyasına olan ilgisini yansıtıyor olabilir.

Binance indirim kodu

Bu hafta paylaşılan iş ilanında, adayların alternatif ve yeni ortaya çıkan ödeme çözümleriyle ilgili deneyim sahibi olmaları şart koşuldu. İlanda aranan kritik niteliklerden bazıları da, dijital cüzdanlar, “şimdi al, sonra öde” hizmetleri ve kripto paralar gibi sektörlerde 5 yıldan fazla tecrübeye sahip olmak olarak belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

İşe Alınan Yetkili, Alternatif Ödeme Alanındaki İş Ortaklarıyla Anlaşmalar Yapacak

İşe alınacak yönetici, Apple’ın Kaliforniya’daki Cupertino merkezinde çalışacak ve “stratejik alternatif ödeme iş ortakları” ile iş anlaşmaları yapmaktan sorumlu olacak.

iPhone ürecisi şirket, kendi cüzdan uygulamasından (Apple Pay) potansiyel olarak Bitcoin ile yapılacak ödemeleri desteklemek için bir işe alım planlıyor. Apple’ın App Store mağazasında, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in Apple Wallet ile yapılan işlemleri desteklediği görülüyor ancak bu entegrasyonun nasıl gerçekleşeceğine dair henüz detaylar tam olarak netlik kazanmadı.

Coinbase’in destek sayfasında, “Apple Pay’in henüz desteklenmediği ancak iOS kullanıcıları için de, kripto paralarını daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde harcayabilecekleri” bir yol üzerinde çalıştıkları belirtiliyor.

Yatırımcılar, Apple’ın Bu Hamlesini Kripto Para Adaptasyonu Yolunda Bir Adım Olarak Yorumladı

Kripto para savunucuları ve yatırımcıları, Apple’ın bu iş ilanının anlamının, Apple’ın kripto paraları bir ödeme yöntemi olarak kendi sistemlerine entegre edeceğine yoruyor. Şubat ayında Tesla’nın elektrikli otomobilleri için Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanacağını açıklamasının ardından Bitcoin fiyatlarında %16’lık bir sıçrama meydana gelmişti. Ancak kısa bir süre önce Tesla CEO’su Elon Musk, iklim ile ilgili endişelerden dolayı bu kararından dönmüş ve Bitcoin ile olan ödeme kanallarını belirsiz bir süreliğine askıya almıştı.

İlgili Haber:  Bitcoin Bu 3 Nedenden Dolayı Ana Akım Haline Gelmeye Hazır Değil

Apple şu ana kadar kripto para dünyasıyla ilgili planları için herhangi bir kamuoyu duyurusu yapmadı ve bu son iş ilanı gelişmeleriyle ilgili gazetecilerin sorularını da şimdilik yanıtsız bıraktı.

Apple Pay’in genel müdür yardımcısı Jennifer Bailey, 2019 yılında CNN’e yaptığı açıklamada, şirketin kripto paralar ile ilgili “ilgi çekici bir uzun vadeli potansiyele” sahip olduğunu düşündüğünü aktarmıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar