DeFi sektörü, yeni piyasaya sürülen yield farming platformu APY ile yoluna hala güçlü bir şekilde devam ediyor. Finansman bugün erken saatlerde likidite madenciliğini başlattıktan sonraki bir saat içinde 67 milyon dolardan fazla kilitli fon çekti.

APY.Finance’ın madencilik sözleşmeleri, kullanıcıları platformun yönetişim tokeni APY ile ödüllendirilen DAI, USDC ve USDT stabilcoinler şeklinde likidite sağlamaya teşvik ediyor.

İlk ay, 900.000 APY tokeninin piyasaya sürüleceği yayınlanan resmi blog yazısında ana hatlarıyla belirtildi. Ancak teşvik ayrıntıları aydan aya değişiklik gösterecek. Çıkarılacak toplam APY miktarının 31,2 milyon token veya toplam arzın %31,2’si olacağı öne sürüldü.

APY token dağıtımı, Twitter kullanıcısı Goomba ile birlikte topluluktaki bazı kişiler için endişeleri artırdı:

“Normal #DeFi kullanıcılarının burada VC’lere ve balinalara karşı rekabet etme şansı yok. Zaten ön satış vardı VE 12228 token toplam arzın yalnızca %31’ine tekabül ediyor. ”

Cointelegraph, APY Finance panosu basım sırasında kapalı olduğu için mevcut toplam değerin kilitlendiğini onaylayamadı.

İki hafta önce, APY.Finance, bir önceki ay açıklandıktan sonra, özel bir satışta 3.6 milyon dolar topladı. Alameda Research, Arrington XRP Capital, Coingecko ve Parafi Capital dahil olmak üzere kripto alanındaki önemli yatırım firmaları teklife katılım gösterdi.

Token Satışı Nasıl Olacak

Bu satışta kaç token satıldığı ve hangi fiyata satıldığı henüz belli değil. Bununla birlikte, resmi bir blog gönderisine göre, token dağıtımının %20’sinin yatırımcılara token başına 0,09 ABD Doları (bir yıllığına hak kazanılacak şekilde) ve %16,5’i stratejik yatırımcılar için token başına 0,135 ABD Doları (bir yıllığına kazanılacak şekilde) olarak ayrılacak.

Ek olarak, %20’si takım ve danışmanlar için tahsis edilecek (bir yıllığına hak kazanılacak şekilde, ardından üç yıllık doğrusal sürüm elde edilecek). APY token arzının tamamı serbest bırakıldıktan sonra, topluluk yönetişim tokeni arzının %43,5’i kadar az bir kısmını kontrol edebilir.

İlgili Haber:  Blockchain, DeFi ve Yield Farming'e Daha Yakından Bir Bakış

Yatırımcılara sunulan 36,5 milyon tokenin tamamı satıldığı takdirde, APY.Finance 4 milyon dolardan fazla para toplayacak. APY tokeninin, hem Uniswap’in UNI tokenine hem de Sushi’nin SUSHI token listelerine benzer şekilde lansmandan hemen sonra listelenip listelenmeyeceğini görmek ilginç olacak gibi görünüyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın