1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Araştırma Sonucuna Göre Bitcoin 70.000 Dolara Ulaşabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ARK Invest tarafından yapılan yeni bir araştırma sonucunda daha fazla şirketin, hazinesinin bir kısmını dijital varlığa tahsis etmesi üzerine Bitcoin (BTC) fiyatının çok daha yüksek seviyelere çıkabileceği tespiti ortaya konuldu.

Binance indirim kodu

Yıllık Büyük Fikirler raporunda ARK, tüm S&P 500 şirketlerinin nakitlerinin %1’ini BTC’ye ayırması durumunda Bitcoin’in fiyatının yaklaşık 40.000 dolar artacağını söyledi.

Binance indirim kodu

BTC ağı için destek büyümeye devam ettiğinden bu senaryo tamamen gerçekçi bulunmadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Rapora göre; 2017’ye kıyasla arama hacimlerine göre Bitcoin’in fiyat artışının heyecandan kaynaklanma ihtimalinin azaldığı ve bu kripto para daha fazla güven kazanıyor gibi görünürken bazı şirketlerin bunu bilançolarında nakit olarak gördükleri kaydedildi.

Mevcut değerlerde 40.000 dolarlık bir kazancın, Bitcoin’in fiyatını 73.000 dolara yaklaştıracağı belirtildi.

ARK, S&P 500 şirketlerinin nakit rezervlerinin %10’unu BTC’ye tahsis etmeleri halinde dijital paranın fiyatının 40.000 dolar artabileceğini ifade etti.

Bazı kurumsal firmalar Bitcoin’in meşruiyetinin yolunu açma işlevi görüyor

Kurumsal ve önemli alıcıların akışı, şu anda Bitcoin pazarını oluşturan güçlü ellere katkıda bulunurken sektör verileri tutarlı bir şekilde Bitcoin’in dolaşımdaki arzının %60’ından fazlasının bir yıl içinde hareket etmediğini gösterdi ve bu da uzun vadeli sahiplerin mahkumiyeti şeklinde değerlendirildi.

S&P 500’ün bir parçası olmayan MicroStrategy, kurumsal Amerika’nın Bitcoin’e geçişine öncülük etti. Veri analitiği firmasının, 1.1 milyar doların üzerinde bir temel fiyatla yaklaşık 71.000 BTC biriktirdiği kaydedilirken firmanın sahipleri ise şu anda kabaca 2.4 milyar dolar değerine ulaştı.

ARK, MicroStrategy ve ödeme şirketi Square’in, halka açık şirketlerin Bitcoin’i nakit paraya meşru bir alternatif olarak kullanmasının yolunu gösterdiğini söyledi.

Bugün itibariyle şirket tarafından benimsenmenin, halka açık ABD şirketlerinin sayısına kıyasla son derece sınırlı kaldığı görüldü. Son kontrolde, defterlerinde BTC bulunduran halka açık iki düzineden az kuruluşun var olduğu bildirildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar