1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

ARK Invest, Bitcoin ETF Ücretlerini Açıklayan İlk Varlık Yöneticisi Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cathie Wood’un ARK Invest’i, Bitcoin ETF ücretlerini açıklayan ilk varlık yönetimi firması oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ARK Invest, geçen hafta bir Bitcoin ETF başvurusunda bulunmuştu.
  • Firma, ayrıca Bitcoin ETF teklifi için ücret açıklayan ilk şirket oldu.

Kripto para endüstrisinde de iyi tanınan Cathie Wood tarafından yönetilen New York merkezli varlık yönetimi firması ARK Invest, geçen hafta bir Bitcoin ETF başvurusunda bulunmuş; ve bu başvuru ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay almayı bekleyen firmalar listesine dahil olmuştu.

Binance indirim kodu

ARK Invest’in Bitcoin ETF Başvurusu

Şimdilerde ise ARK Invest’i bu liste içinde daha da öne çıkaracak bir uygulama başlatıldı. Financial Times tarafından hazırlanan bir rapora göre firma, Bitcoin ETF teklifi için ücret açıklayan ilk şirket oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SEC’e sunulan bir açıklama formuna göre, ARK Invest İsviçre merkezli ETF sağlayıcısı 21Shares AG ile ortaklık kurarak ARK 21Shares Bitcoin ETF başlatma talebinde bulundu. Bu ETF onaylanırsa Cboe’nin BZX Borsasında ARKB ismiyle işlem görecek.

Söz konusu dosyalamada ayrıca 21Shares’e ödenecek %0.95’lik düzenli bir ücret olduğu da belirtildi.

Zacks Investment Research’te ETF araştırma direktörü olarak görev yapan Neena Mishra konu ile ilgili, “Ark Invest’in önerdiği Bitcoin ETF’nin zaten büyük bir piyasası bulunuyor. Ark’ın ücret haberi, rakipleri ile arasında gerçek bir “ücret savaşı” başlatacaktır.” dedi.

Ark Invest’in hem İnovasyon hem de Yeni Nesil İnternet ETF kolu, çeşitli Coinbase hisselerine de sahiptir. Yeni Nesil İnternet ETF’si aynı zamanda Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) da bir yatırımcısıdır.

ABD’li Yatırımcılar Bitcoin ETF’leri bekliyor

Borsada işlem gören fonlar (ETF), bir dayanak varlığın fiyatını izleyen halka açık fonları ifade ederi. Bir Bitcoin ETF ise özellikle kurumsal yatırımcılara, varlığı fiziksel olarak satın almaya gerek kalmadan Bitcoin’e yatırım yapmalarını sağlar.

İlgili Haber:  Anthony Scaramucci'nin SkyBridge'i Bitcoin ETF Başvurusunda Bulundu

Bitcoin ETF’ler, Kanada ve Brezilya gibi farklı ülkelerde geçtiğimiz süreçte onaylandı. Ancak ABD düzenleyicisi SEC, şimdiye dek hiçbir ETF başvurusunu onaylamadı.

SEC, şu anda, Kryptoin, WisdomTree, VanEck, Fidelity ve Skybridge Capital gibi firmalardan gelen Bitcoin ETF başvurularını ve WisdomTree ve VanEck’in ayrıca yaptığı Ethereum ETF başvurularını inceliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar