30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

ARK Invest, Bitcoin Zengini Square’e 54 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Cathie Wood’un Ark Invest’i, Square Inc.’den 53.7 milyon Dolarlık hisse satın alımı gerçekleştirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ark Invest, Bitcoin zengini Square’den 54 milyon Dolarlık hisse satın aldı.
  • Satın alma işlemleri, ARK Innovation ETF (ARKK) ve ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) aracılığıyla gerçekleştirildi.

New York merkezli yatırım şirketi ARK Invest, geçen Cuma günü Jack Dorsey’nin Square’inde 225.937 adet hisse satın aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

ARK Invest, Dolaylı Olarak Bitcoin’e Yatırım Yaptı

ARK Invest’in paylaştığı verilere göre, satın alma işlemi, firmanın aktif olarak yönetilen altı borsa yatırım fonundan ikisi olan ARK Innovation ETF (ARKK) ve ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) aracılığıyla yapıldı. İki fona sırasıyla 179.664 ve 46.273 adet Square hissesi eklendi.

Cathie Wood’un firması, ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) aracılığıyla da Square hisselerine yatırım yapmıştı.

Bugün, söz konusu üç ETF’nin toplamı, Square’in 7.2 milyondan fazla hissesine ve 1.7 milyar Dolardan fazla değere sahip.

Sqaure ve Bitcoin Yatırımları

Square CEO’su Jack Dorsey, bu ayın başlarında, ödeme şirketinin bir Bitcoin donanım cüzdanı oluşturacağını açıkladı.

Öte yandan ARK Invest, ayrıca Coinbase’in 214.718 hissesini de satın aldı. Bu işlem, şu anda kripto para borsasında 905 milyon Dolar değerindeki 4 milyondan fazla hisseye sahip olan ARKK aracılığıyla gerçekleştirildi.

Square ve Coinbase, kullanıcılara Bitcoin alım satımı gibi çeşitli kripto merkezli özellikler sunuyor ve her şirket aynı zamanda bilançolarında Bitcoin de bulunduruyor. Bugün Square, yaklaşık 260 milyon Dolar değerinde 8.207 Bitcoin’e sahip. Aynı şekilde Coinbase de Şubat ayında yaptığı açıklamada 141 milyon Dolar değerinde 4.482 Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar