30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

ARK Invest, Grayscale Bitcoin Trust’a 29 Milyon Dolarlık Yeni Bir Yatırım Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ark Invest, Grayscale Bitcoin Trust’ta 29 milyon Dolarlık yeni bir hisse satın alımı gerçekleştirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yatırım şirketi ARK Invest, GBTC’ye 29 milyon Dolarlık yeni bir yatırım yaptı.
  • Şirket, Bitcoin’in Salı günü 30.000 Dolar seviyesinin altına düşmesini alım fırsatı olarak değerlendirdi.

Cathie Wood başkanlığındaki yatırım şirketi ARK Invest, Bitcoin’in Salı günü 30.000 Doların altına düşmesini bir alım fırsatı olarak değerlendirdi. Şirket, Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) 29 milyon Dolarlık yeni bir yatırım yaptı.

Binance indirim kodu

ARK Invest, BTC Fiyatındaki Düşüşü Alım Fırsatı Olarak Değerlendirdi

Yatırım firmasının paylaştığı verilere göre şirket, aktif olarak yönetilen altı fonundan biri olan ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) aracılığıyla GBTC’ye 1.046.002 adet hisse ilavesi yaptı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Salı günkü satın alma, ARKW’nin toplam GBTC hissesini yaklaşık 8.6 milyona çıkardı. Bu hisselerin mevcut değerinin ise 238.9 milyon Dolar olduğu açıklandı. GBTC, New York merkezli Grayscale Investment tarafından başlatılan en eski ve en büyük kripto fonu olarak biliniyor. Fon, Bitcoin fiyatını yakından izleyerek yatırımcılara SEC tarafından düzenlenmiş olan finansal araç ile BTC satın alma imkanı sunuyor. Bir GBTC hissesi şu anda 28.96 Dolardan işlem görüyor.

Öte yandan Ark Invest’in yatırım yaptığı Salı gününden bu yana Bitcoin bir miktar toparlandı. Lider kripto para şu dakikalarda 34.000 Dolar seviyesinde seyrediyor.

ARK Invest’in Kripto Para Yatırımları

ARK Invest, Salı günü ayrıca, yaklaşık 50 milyon Dolarlık Coinbase hissesi de satın aldı. Söz konusu satın alma işlem ARK İnovasyon Fonu (ARKK) aracılığıyla gerçekleştirildi. Fon, şu anda kripto para borsasında 820 milyon Dolar değerinin üzerinde bir hisseyi kontrol ediyor.

ARK Invest, Coinbase’in bu yıl Nisan ayında Nasdaq’ta listelenmesinin ardından şirketten hisse satın alan ilk şirketlerden biriydi.

İlgili Haber:  Aralık 2020’de Bitcoin Yatırımı Yapan NFL Oyuncusu Russell Okung, Önemli Miktarda Kâr Elde Etti

Geçen ay kripto teknoloji platformu Amun Holdings’in yönetim kuruluna katılan Wood, Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri olarak olarak biliniyor. Wood, ayrıca Bitcoin’in uzun vadede 500.000 Dolara çıkacağını düşünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar