3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

BitMEX Kurucusu Arthur Hayes: Bitcoin 30.000 Dolara Düşebilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto ticaret platformu BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes’e göre, Bitcoin’in teknoloji hisse senetleriyle birlikte hareket etme eğilimi, Bitcoin’in Haziran ayına kadar 30.000 dolara düşebileceği anlamına geliyor.

Binance indirim kodu

Hayes, bugün yayınladığı bir blog yazısında, aynı dinamiğin Ethereum’u da 2.500 dolara düşürebileceğini söyledi. Bu haberin girildiği esnada Bitcoin 41.448$, Ethereum ise 3074 dolardan işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bugün yayınladığımız bir başka haberde Bitcoin’in özellikle Nasdaq ile olan korelasyonunun rekor seviyelere çıktığını yazmıştık.

Son Bloomberg verilerine göre Bitcoin'in Nasdaq ile olan korelasyonu rekor seviyelerde.
Son Bloomberg verilerine göre Bitcoin’in Nasdaq ile olan korelasyonu rekor seviyelerde.

Arthur Hayes, her iki kripto para için de Haziran ayında sona ereceğini düşündüğü “çöküşün” put opsiyonlarını satın aldığını söylerken, genel olarak “long pozisyonda” olduğuna dikkat çekti.

Önümüzdeki aylarda Fed tarafından bir dizi faiz artırımı beklentisi, son zamanlarda kripto ve teknoloji hisseleri üzerinde ağırlık yarattı, Nasdaq 100 Endeksi geçen hafta %3.6 değer kaybederken, Bitcoin bugün 41.000 doların altına düştü. Goldman Sachs Group Inc. Baş Ekonomisti Jan Hatzius Cuma günü yaptığı açıklamada, Fed’in faiz oranlarını %4’ün üzerinde artırabileceğini söyledi.

Bitcoin’in Nasdaq 100 ile 90 günlük korelasyonunun rekor seviyeye çıkması, geleneksel yatırımcıların sepetlerini çeşitlendirme aracı olarak Bitcoin’i kullanma noktasında çekiciliğini baltalıyor. Hayes, zayıflayan küresel büyüme ve daha sıkı merkez bankası para politikalarının teknoloji hisseleri ve buna bağlı olarak kripto üzerinde ağırlık oluşturacağını vurguladı. Hayes, Bitcoin ve Ethereum fiyat tahminlerinin esas olarak “içgüdüsel bir his” üzerine kurulu olduğunu da belirtmeden geçmedi.

Hayes yazısının devamında, kripto piyasalarının gerilemeye girerken hisse senetlerini de aşağı çekeceğini ve tekrar yükselişe geçtiğinde ise hisse senetlerini daha yükseğe taşıyacağını belirtti. Bitcoin ve Ethereum’un, Fed’in para politikasını sıkıdan gevşeğe çevirmeden çok önce dibe vuracağını da özellikle vurguladı.

İlgili Haber:  John McAfee Tutuklandı! Kripto Suçluları için Yolun Sonu

Hayes son zamanlarda özellikle dijital varlıklar için kısa vadede dibi görme sinyalleri veriyor.

Geçen senenin sonunda yayınladığı bir başka notta, Bitcoin ve Ethereum’un ATH yaptıkları 69.000 ve 5000 dolar seviyelerini ne zaman ve nasıl tekrar göreceklerini bilmediğini söylemişti. Ocak ayında ise yine Limenya’da haberleştirdiğimiz bir başka notunda Bitcoin ve Ethereum hariç diğer tüm tokenlerin %90 değer kaybedebileceğini belirtmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar