25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Associated Press Haber Ajansı 175 Yıllık Fotoğraf Arşivini NFT Olarak Satacak

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 hafta önce

Binance indirim kodu

Koleksiyoncular 31 Ocak’tan itibaren Polygon tabanlı yeni bir pazar yerinden Associated Press haber ajansının fotoğraf arşivini satın alabilecek.

Binance indirim kodu

AP, bu pazarın “koleksiyonculara AP arşivlerine erişme ve AP’nin Pulitzer Ödüllü fotoğrafları da dahil olmak üzere benzersiz NFT’ler satın alma fırsatı sunacağını” söylüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Polygon tabanlı bu yeni pazar yeri, markalar için NFT pazar yeri oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Xooa tarafından hazırlanıyor.

NFT’ler, müzikten sanata ve spor etkinliklerine kadar her türlü medyadan para kazanmanın yeni yollarının kilidini açtı. Pazartesi günü yayınlanan bir açıklamaya göre, Associated Press 175 yıllık arşivinden bir dizi fotoğrafı 31 Ocak itibariyle NFT olarak satacak.

AP yetkilisi, “AP fotoğrafçıları, 175 yıl boyunca, bugün de yankılanmaya devam eden sürükleyici ve dokunaklı kareler sunarak dünyanın en büyük hikayelerini tarihe kaydettiler” dedi.

Koleksiyonun uzay, iklim ve savaş gibi çeşitli fotoğrafları içermesi ve belirli AP fotoğrafçılarının çalışmalarını içermesi bekleniyor.

Açıklamaya göre koleksiyoncular hem kredi kartlarını hem de MetaMask gibi dijital varlık cüzdanlarını kullanarak fotoğraf satın alabilecek ve NFT satışlarından elde edilen gelir, kar amacı gütmeyen haber derneklerinin devam eden gazetecilik operasyonlarını finanse etmek için kullanılacak.

Batı Şeria'nın Amona yerleşim biriminde İsrail güvenlik görevlilerine meydan okuyan bir Yahudi yerleşimcinin 1 Şubat 2006 Pulitzer Ödüllü fotoğrafı, AP'nin NFT pazarında bulunan ilk NFT'ler arasında olacak.
Batı Şeria’nın Amona yerleşim biriminde İsrail güvenlik görevlilerine meydan okuyan bir Yahudi yerleşimcinin 1 Şubat 2006 Pulitzer Ödüllü fotoğrafı, AP’nin NFT pazarında bulunan ilk NFT’ler arasında olacak.

Yapılan açıklamada ayrıca bu yeni pazar yerinde satılacak NFT’lerin OpenSea gibi platformlarda olmayacağı da vurgulandı.

AP’nin bu yeni NFT pazarı, AP’nin “çevre dostu Ethereum uyumlu ikinci katman çözümü” olarak lanse ettiği, Polygon üzerinde çalışacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend