30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Asya Merkezli DBS Bankası, Bitcoin Trust Hizmetini Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Singapur merkezli DBS Group, Asya’daki kripto varlıklar için banka destekli ilk trust hizmetini başlattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • DBS Group’un özel bankacılık kolu, Bitcoin ve diğer bazı kripto paralar için trust hizmetleri sunuyor.
  • Hizmet, varlıklı müşterilerin yatırımlarına kripto paraları da dahil etmelerine yardımcı olacak.

Güneydoğu Asya’nın en büyük bankası olan DBS Group, kripto trust hizmetleri sunmaya başladığını duyurdu. Bu, yüksek net servete sahip müşterilerin bankada Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve XRP yatırımı yapabilecekleri anlamına geliyor.

Binance indirim kodu

Asya İçin Bir İlk

DBS Private Bank, bunun Asya’daki ilk banka destekli trust hizmeti olduğunu ve kripto paradaki artan talebi karşılamak için hizmetin başlatıldığını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DBS Private Bank Başkanı Joseph Poon yaptığı açıklamada, “Son yıllarda, gittikçe daha fazla müşterimiz kriptoya ilgisini dile getiriyor. Bu eğilimin kripto para daha yaygın hale geldikçe hızlanmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Poon, trust hizmetinin, müşterilerin güvenli bir şekilde yönetileceğini bildikleri şekilde kriptoya yatırım yapmalarına olanak sağlayacağını sözlerine ekledi.

Trust hizmeti, erişim talimatları veya cüzdan yedeklemeleri gibi kritik bilgilerin güvenli ve gizli bir şekilde tutulmasını sağlar.

DBS Mütevelli Heyeti aracılığıyla başlatılan yeni hizmet, bankanın Aralık 2020’de akredite yatırımcılar için başlatılan kripto borsası DBS Digital Exchange (DDEX) tarafından şu anda desteklenen dört kripto parayı içerecek.

DBS, birinci çeyrek kazançlarında, DDEX’in 120 müşteriye hizmet verdiğini ve 80 milyon Dolar değerinde varlık sakladığını açıkladı.

Singapur Para Otoritesi ve Singapur Borsası tarafından desteklenen DDEX, işletmelerin hisselerini tokenize edilmiş bir varlık biçiminde satmaları için düzenleyici onaylı bir yöntem olan güvenlik tokeni tekliflerini (STO) de destekliyor.

Finans Kurumları Kripto Parayı Benimsiyor

DBS Group, kripto para hizmetlerini genişleterek, Mart ayından bu yana müşterilerine Bitcoin fonları sunan Morgan Stanley’in izinden gidiyor.

İlgili Haber:  MicroStrategy CEO'su Daha Fazla Bitcoin Satın Almak İçin Hisse Senedi veya Borç Finansmanını Düşüneceğini Söyledi

Ayrıca, geçen hafta Goldman Sachs, müşterilerine Bitcoin vadeli işlemlerine erişim imkanı sunacağını açıkladı. Buna ek olarak, İsviçre’nin en büyük özel bankası olan UBS de varlıklı müşterileri için kripto para yatırımları sunmayı planladığını duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar