Asya Merkezli DBS Bankası, Bitcoin Trust Hizmetini Başlattı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Singapur merkezli DBS Group, Asya’daki kripto varlıklar için banka destekli ilk trust hizmetini başlattı.

blank

Haberin Özeti

  • DBS Group’un özel bankacılık kolu, Bitcoin ve diğer bazı kripto paralar için trust hizmetleri sunuyor.
  • Hizmet, varlıklı müşterilerin yatırımlarına kripto paraları da dahil etmelerine yardımcı olacak.

Güneydoğu Asya’nın en büyük bankası olan DBS Group, kripto trust hizmetleri sunmaya başladığını duyurdu. Bu, yüksek net servete sahip müşterilerin bankada Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve XRP yatırımı yapabilecekleri anlamına geliyor.

blank

Asya İçin Bir İlk

DBS Private Bank, bunun Asya’daki ilk banka destekli trust hizmeti olduğunu ve kripto paradaki artan talebi karşılamak için hizmetin başlatıldığını açıkladı.

DBS Private Bank Başkanı Joseph Poon yaptığı açıklamada, “Son yıllarda, gittikçe daha fazla müşterimiz kriptoya ilgisini dile getiriyor. Bu eğilimin kripto para daha yaygın hale geldikçe hızlanmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Poon, trust hizmetinin, müşterilerin güvenli bir şekilde yönetileceğini bildikleri şekilde kriptoya yatırım yapmalarına olanak sağlayacağını sözlerine ekledi.

Trust hizmeti, erişim talimatları veya cüzdan yedeklemeleri gibi kritik bilgilerin güvenli ve gizli bir şekilde tutulmasını sağlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

DBS Mütevelli Heyeti aracılığıyla başlatılan yeni hizmet, bankanın Aralık 2020’de akredite yatırımcılar için başlatılan kripto borsası DBS Digital Exchange (DDEX) tarafından şu anda desteklenen dört kripto parayı içerecek.

DBS, birinci çeyrek kazançlarında, DDEX’in 120 müşteriye hizmet verdiğini ve 80 milyon Dolar değerinde varlık sakladığını açıkladı.

Singapur Para Otoritesi ve Singapur Borsası tarafından desteklenen DDEX, işletmelerin hisselerini tokenize edilmiş bir varlık biçiminde satmaları için düzenleyici onaylı bir yöntem olan güvenlik tokeni tekliflerini (STO) de destekliyor.

Finans Kurumları Kripto Parayı Benimsiyor

DBS Group, kripto para hizmetlerini genişleterek, Mart ayından bu yana müşterilerine Bitcoin fonları sunan Morgan Stanley’in izinden gidiyor.

Ayrıca, geçen hafta Goldman Sachs, müşterilerine Bitcoin vadeli işlemlerine erişim imkanı sunacağını açıkladı. Buna ek olarak, İsviçre’nin en büyük özel bankası olan UBS de varlıklı müşterileri için kripto para yatırımları sunmayı planladığını duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend