26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

ATOM Tokenin Bir Haftada %100 Yükselmesinin Arkasında Ne Yatıyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Cosmos blok zinciri protokolünün yerel kripto parası olan ATOM, geçtiğimiz hafta %100’ün üzerinde artış gösterdi.

Binance indirim kodu

Analistler, ATOM’un yükselişini iki temel faktöre bağladı. İlk olarak, son haftalarda Avalanche (AVAX) ve Polkadot (DOT) gibi birinci katman blok zinciri protokolleri büyük bir yeniden gözden geçirme sürecinden geçti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İkincisi ise kripto para sahiplerinin takas, gaz ve işlem ücretleri yoluyla kazanmalarını sağlayan ATOM’un faydasının, onu yatırımcılar için daha çekici hale getirebileceği kaydedildi.

Birinci katman blok zincirlerinin yeniden düzenlenmesi

Yeniden düzenleme terimi, kripto para piyasasında bir kripto paranın değerinin uzun bir süre durduktan sonra hızla yükselmesi durumunu tanımlamak için kullanılır.

Bu durum genelde piyasa, bir kripto paranın temel nedenlerden dolayı değerinin düşük olduğunu tespit ettiğinde veya belirli bir katalizör, blok zinciri protokolünün potansiyelini harekete geçirdiğinde gerçekleşir.

Polkadot gibi diğer birinci katman blok zinciri protokolleri ocak ve şubat ayları boyunca büyük yükselişler gördüğü için Cosmos yeniden değerlendirme için hazırlandı.

Şu anda 13 Şubat itibariyle Cosmos’un değeri 5 milyar dolar civarında seyrediyor. Buna karşılık, Polkadot’un değerlemesi yaklaşık 27 milyar dolara, yani beş kattan fazlasına çıktı.

Daha da önemlisi, diğer birinci katman blok zinciri protokollerine kıyasla Cosmos’un büyük merkezi olmayan platformları ve bunun üzerine başlatılan blok zinciri projeleri var.

Cosmos’un üstündeki projeler ATOM’dan daha değerli

En önemlisi Terra ve Binance Akıllı Zinciri, Cosmos blok zincirine dayanıyor. Tek başına iki blok zinciri projesinin değerlemesi 22 milyar doların üzerinde değere sahip.

Teknik olarak Binance Coin (BNB), hem Binance Akıllı Zinciri hem de Binance ekosisteminin yerel tokeni olmasına rağmen iki projenin tek başına değerlemesi Cosmos’unkini aşıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Önemli Bir Teknik Barajı Geçti - Yükseliş Trendi Bekleniyor

SpiderCrypto olarak bilinen anonim bir DeFi yatırımcısı, ATOM’un diğer blok zincirlerine kıyasla değerinin düşük olduğunu belirterek Cosmos’un ATOM’unun, diğer blok zincirlerine göre değerinin altında olduğunu açıkladı.

Anonim bir Cosmos doğrulayıcı olan Immasssi ayrıca, kullanıcıların Cosmos ekosisteminden elde edilen ücretlerden yararlanmasına olanak tanıyan ATOM’un tokenomiklerinin ATOM’u daha çekici hale getirdiğini vurguladı.

Nakit akışı ve kullanıcıların bahisleri yoluyla kazanmalarına izin veren bir tokene sahip DeFi projelerine benzer şekilde Immasssi, ATOM sahiplerinin Cosmos hub üzerinden yönlendirilen paketlerden işlem ücreti kazanacağını, bunun tüm verileri içereceğini ve ek olarak atom sahiplerinin, yaklaşan Otomatik Piyasa Yapıcı’dan (AMM) takas ücretleri, gaz ücretleri ve tx ücretleri kazanacağını ifade etti.

Ek olarak ATOM için uzun vadeli duyarlılık puanı, bu yıl Terra LUNAlarla birlikte önemli ölçüde arttı ve bu, özellikle DeFi sektörünün büyümeye devam etmesi halinde Cosmos’un yeniden ayarlanması sürecinin devam edebileceği şeklinde yorumlandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar