1 Temmuz 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Avalanche, Blok Zincirinin Gelişimi İçin 200 Milyon Dolarlık Bir Teşvik Fonu Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

200 milyon Dolarlık yeni teşvik fonu, Avalanche blok zincirini büyütmeyi ve ağda yeniliği teşvik etmeyi amaçlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Avalanche Vakfı, blok zincirindeki geliştiricileri teşvik etmek için 200 milyon Dolarlık bir fon programı olan “Blizzard”ı başlattıklarını duyurdu.
  • CoinGecko’ya göre blok zincirinin yerel tokeni AVAX, şu dakikalarda 64.80 Dolardan işlem görüyor.

Avalanche Vakfı, blok zincirindeki geliştiricileri teşvik etmek için 200 milyon Dolarlık bir fon programı olan “Blizzard”ı başlattıklarını duyurdu.

Binance indirim kodu

Avalanche’nin 200 Milyon Dolarlık Fonu

Fon, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları, değiştirilemez tokenler (NFT) ve blok zinciri üzerindeki diğer ürünleri geliştiren erken aşama projelere likidite sağlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Avalanche, Eylül 2020’de başlatılan bir hisse kanıtı blok zinciridir. Ağ, “Ethereum Sanal Makine” uyumluluğuna sahiptir ve geliştiricilerin, merkezi olmayan uygulamaları Ethereum’dan kendi ağlarına taşımasına olanak tanır. Ağ, şu anda en büyük stabil koin üreticisi Tether, popüler merkezi olmayan borsa SushiSwap ve oracle sağlayıcıları Chainlink ve The Graph da dahil olmak üzere kendi üzerinde inşa edilen 320’den fazla projeye sahip.

Pazartesi günü yapılan duyuruya göre, Blizzard fon programına katkıda bulunanlar arasında Avalanche Foundation, Ava Labs, Polychain Capital, Three Arrows Capital, Dragonfly Capital ve CMS Holdings gibi kripto para endüstrisinin önde gelen firmaları yer alıyor.

Blizzard, blok zinciri üzerinde 4 temel büyüme alanına öncelik verecek: DeFi, kurumsal uygulamalar, NFT’ler ve kültür uygulamaları. 200 milyon Dolarlık fon paketi, öz sermaye yatırımları, token alımları, ortaklık çabaları, teknoloji ve iş geliştirme planları için kullanılacak.

AVAX Fiyatı Ne Durumda?

Avalanche, 14 milyar Dolarlık hisseli sermayeye ve şu anda arzının %56’sına sahip olan 6. en büyük hisse kanıtı ağı olarak dikkat çekiyor.

İlgili Haber:  Avalanche Fiyatı Neden Yükseliyor? Ethereum İşlem Ücretlerinin AVAX Üzerindeki Etkisi!

Defi Llama verilerine göre blok zinciri, toplam 8.5 milyar Dolarlık kilitli değeri (TVL) ile beşinci en büyük ağdır ve TVL’si Ağustos ayındaki 312 milyon Dolar seviyesinden bu yana %2624 oranında artmıştır.

CoinGecko’ya göre ağın yerel tokeni AVAX, şu dakikalarda 64.80 Dolardan işlem görüyor. Kripto para, 23 Eylül’de kaydettiği 79.31 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin %18 oranında daha aşağısında seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar