9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Avalanche, Blok Zincirinin Gelişimi İçin 200 Milyon Dolarlık Bir Teşvik Fonu Başlattı

Önemli Gelişmeler

200 milyon Dolarlık yeni teşvik fonu, Avalanche blok zincirini büyütmeyi ve ağda yeniliği teşvik etmeyi amaçlıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Avalanche Vakfı, blok zincirindeki geliştiricileri teşvik etmek için 200 milyon Dolarlık bir fon programı olan “Blizzard”ı başlattıklarını duyurdu.
  • CoinGecko’ya göre blok zincirinin yerel tokeni AVAX, şu dakikalarda 64.80 Dolardan işlem görüyor.

Avalanche Vakfı, blok zincirindeki geliştiricileri teşvik etmek için 200 milyon Dolarlık bir fon programı olan “Blizzard”ı başlattıklarını duyurdu.

blank

Avalanche’nin 200 Milyon Dolarlık Fonu

Fon, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları, değiştirilemez tokenler (NFT) ve blok zinciri üzerindeki diğer ürünleri geliştiren erken aşama projelere likidite sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Avalanche, Eylül 2020’de başlatılan bir hisse kanıtı blok zinciridir. Ağ, “Ethereum Sanal Makine” uyumluluğuna sahiptir ve geliştiricilerin, merkezi olmayan uygulamaları Ethereum’dan kendi ağlarına taşımasına olanak tanır. Ağ, şu anda en büyük stabil koin üreticisi Tether, popüler merkezi olmayan borsa SushiSwap ve oracle sağlayıcıları Chainlink ve The Graph da dahil olmak üzere kendi üzerinde inşa edilen 320’den fazla projeye sahip.

Pazartesi günü yapılan duyuruya göre, Blizzard fon programına katkıda bulunanlar arasında Avalanche Foundation, Ava Labs, Polychain Capital, Three Arrows Capital, Dragonfly Capital ve CMS Holdings gibi kripto para endüstrisinin önde gelen firmaları yer alıyor.

Blizzard, blok zinciri üzerinde 4 temel büyüme alanına öncelik verecek: DeFi, kurumsal uygulamalar, NFT’ler ve kültür uygulamaları. 200 milyon Dolarlık fon paketi, öz sermaye yatırımları, token alımları, ortaklık çabaları, teknoloji ve iş geliştirme planları için kullanılacak.

AVAX Fiyatı Ne Durumda?

Avalanche, 14 milyar Dolarlık hisseli sermayeye ve şu anda arzının %56’sına sahip olan 6. en büyük hisse kanıtı ağı olarak dikkat çekiyor.

İlgili Haber:  ATOM Tokenin Bir Haftada %100 Yükselmesinin Arkasında Ne Yatıyor?

Defi Llama verilerine göre blok zinciri, toplam 8.5 milyar Dolarlık kilitli değeri (TVL) ile beşinci en büyük ağdır ve TVL’si Ağustos ayındaki 312 milyon Dolar seviyesinden bu yana %2624 oranında artmıştır.

CoinGecko’ya göre ağın yerel tokeni AVAX, şu dakikalarda 64.80 Dolardan işlem görüyor. Kripto para, 23 Eylül’de kaydettiği 79.31 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin %18 oranında daha aşağısında seyrediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend