25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Avalanche Ağındaki En Büyük Şaka Coininde Şok Gelişme – Yüzde 90 Kayıp Var!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Avalanche ağı üzerindeki ilk şaka coini olan SnowdogDAO (SDOG), platformun şimdiye kadarki en büyük “rugpull’unu” yaşayarak kısa bir süre önce değerinin %90’ından fazlasını kaybetti.

Binance indirim kodu

Avalanche Ağı Tokeni SnowdogDAO (SDOG) 30 Milyon Dolarlık bir Rugpull yaşadı

Avalanche üzerinde merkezsiz bir rezerv şaka coini olan SnowdogDAO, 8 gün önce hayata geçmesinin ardından kısa bir süre önce büyük bir başarısızlıkla karşı karşıya kaldı. Büyük bir satın alım ile sona erecek 8 günlük bir deney olarak piyasaya sürülen altcoin, kripto para topluluğunun ilgisini çekmeyi başarmıştı.

Binance indirim kodu

Bir tür oyun teorisi deneyi olarak dizayn edilen kripto paranın amacı Snowbank konusunda yatırımcıların dikkatini çekmekti ancak proje on binlerce doların kaybıyla sonuçlandı. Proje şu açıklamayı yaptı: “Büyük bir geri satın alım ile sonuçlanacak, 8 gün sonra ölecek bir merkezsiz rezerv şaka coininin çok güçlü bir şekilde dikkat çekeceğini ve Snowbank için iyi bir reklam kampanyası olacağını düşünmüştük.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Söz konusu deneyin en önemli noktası, Snowdog’un coin dağıtımından kazandığı para ile finanse edilecek olan büyük geri satın alımdı. 8 gün içerisinde toplanan miktarın piyasa değeri 44 milyon dolara kadar yükselmişti. Yatırımcılar, geri satın alım sürecinde bu 44 milyon dolardan pay almak için birbirleriyle yarışacaktı.

Ancak SDOG arzının yalnızca %7si piyasa fiyatının üstünden satılabildi. Geliştiriciler bu durumu topluluğa bildirmedi ya da yeterince netleştirmedi. Snowdog, Uniswap V2’yi temel alan bir otomatik piyasa yapıcı oluşturmuş ve tüm SDOG likiditesini popüler bir Avalanche borsası olan Trader Joe’dan bu platforma taşımıştı.

Bunun ardından, yüzlerce yatırımcının paralarının çoğunluğunu kaybetmesiyle birlikte, gerçekleştirilen geri satın alım saniyeler içerisinde başarısızlıkla sonuçlandı. Yatırımcıların arasında tek bir adres, yaklaşık olarak 10 milyon dolar değerindeki SDOG coinlerini diğer kripto paralara dönüştürdü ve bununla birlikte toplam arzın yaklaşık dörtte birini sildi süpürdü.

Geri satın alımın hemen öncesinde söz konusu adres 10.000 dolarlık MIM yatırımı yaparak 180.000 dolar değerinde SGOD coini satın almıştı. Bir gün sonra ise aynı adres 10 milyon doların üzerinde değere sahip olan MIM tokenlerini çekmeyi başardı. Aynı stratejiyi uygulayan iki diğer cüzdan da 7.7 milyon dolar ve 3.3 milyon dolar kazandı. Kripto para topluluğundan gelen tepkilerin ardından altcoinin geliştiricileri bir soruşturma başlattıklarını duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend