8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Avalanche (AVAX), Algorand (ALGO), Litecoin (LTC) – Altcoin Fiyat Analizi – 23 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum fiyatının 4.000 doları aşmasının ardından son iki günde birçok altcoin bir toparlanma dalgası yaşadı. Ancak bununla birlikte piyasa ayıları devreye girdi ve boğa rallisinin uzun sürmesi engellendi. Analiste göre Litecoin ise zayıf kısa vadeli teknik göstergeler göstermesinin ardından alçalan üçgen formasyonunda ilerlemeye devam etti.

Binance indirim kodu

Analiste göre Avalanche %23.6 Fibonacci seviyesinde bir destek bulurken Algorand ise 1.39 dolar engelini aşmakta zorlandı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Avalanche (AVAX)

blank

Avalanche, dokuz günlük rallisinde %55.3 gibi devasa bir getiri sağladı. Analiste göre altcoin Temmuz ayından bu yana devam eden boğa lehine trend çizgisini bozsa da %61.8’lik altın Fibonacci seviyesinden geri sıçrama yaptı.

Analiste göre altcoin fiyatı yükselen kama formasyonundan bir gerileme yaşadı ancak %38.2’lik Fibonacci seviyesinde kendisine bir destek buldu. Bununla birlikte analist, AVAX’ın son iki gündür V şeklinde bir toparlanma yaşamasına rağmen 126 dolar seviyesinde direnç ile karşılaştığını düşünüyor. Analiste göre bir gerileme durumunda %23.6’lık Fibonacci seviyesi destek görevi görebilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda AVAX, 20-50-200 SMA göstergelerinin üstünde, 121.03 dolardan işlem görüyor.

Algorand (ALGO)

blank

Analiste göre ALGO fiyatı, 2 Aralık tarihinde 2.04 dolara dokunmasının ardından düşük bir performans sergiledi ve 1.84 doların altına indiği sağlam bir gerileme yaşadı.

Bunun sonucunda, bir tür ayı bayrağı oluşturan altcoin, alçalan bir kanal içerisinde (sarı), 15 haftalık bir direnç noktası olan 1.39 doların altına indi. Bununla birlikte son iki gündür %9.43 toparlanan altcoin, bahsi geçen noktadan tekrar bir geri dönüş gerçekleştirdi.

Bu yazının yazıldığı anlarda ALGO fiyatı 1.37 dolardan işlem gördü. Analiste göre RSI göstergesi 54 civarında bulunuyor ancak orta hattın üstünde tutunmakta zorlanıyor. Bununla birlikte analist, DMI göstergesinin hafif boğa lehine olmasıyla birlikte zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB), Bitcoin Cash (BCH), Decentraland (MANA) - Altcoin Fiyat Analizi - 27 Kasım

Litecoin (LTC)

blank

Analiste göre LTC, alçak tepeler oluşturmasının ardından alçalan bir üçgen formasyonu içerisinde hareket etti ve 143.5 dolardaki destek noktasını korudu. Bununla birlikte analist, altcoine ait Supertrend göstergesinin ise kırmızı bölgede yer aldığını düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda LTC fiyatı, 154.6 dolarda 20-50 SMA göstergelerinin altında seyrediyor. RSI göstergesi orta hattın üstünde bulunsa da sallantıda gözüküyor. Dahası, analiste göre DMI çizgileri ayı lehine bir kesişimin eşiğinde bulunuyor ancak zayıf yönelimsel bir trend sergiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar