15 Ağustos 2022, Pazartesi
23.6 C
İstanbul

Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi – Altcoin Yeni Bir Rekor mu Kıracak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

AVAX fiyatı 9 Kasım ve 12 Kasım tarihleri arasında gerçekten de sıkı bir yatay geçiş dönemi gerçekleştirdi ve bunun ardından da büyük bir fiyat rallisi geldi. Bu fiyat rallisi ile gerçekleşen ani yükseliş sonucunda Avalanche, 3 haneli bölgeye erişerek kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu da kırmış oldu. Analist Akash Girimath, söz konusu kripto parayı değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Analist: AVAX Fiyatı Bir Yükseliş Dalgası Daha Geçirebilir

AVAX fiyatı 8 Kasım tarihinde 91.18 dolar civarında bir çıkmaza girdi ve bundan sonraki 4 gün boyunca bu seviyeden yatay geçiş hareketi yaptı. Bu hazırlanma evresinin ardından yeterli momentumu toplayan Avalanche, 13 Kasım tarihinde %15’lik bir fiyat artışı deneyimledi. Bu fiyat artışı ile birlikte AVAX fiyatı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı ve 100.11 dolara dokundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

blank

Buna rağmen altcoin fiyatı şu sıralar ufak bir gerileme dönemi yaşıyor ve analiste göre 81.11 dolar ile 89.88 dolar arasındaki talep bölgesinden bir sıçrama yapabilir. Analiste göre 100.11 dolar seviyesinin üstünden bir kapanış gerçekleşirse bu durum alıcıların kapasitesini kanıtlayabilir ve bir yükseliş dalgasının kapılarını aralayabilir.

Böyle bir senaryoda analiste göre AVAX fiyatı %28’lik yeni bir ralli daha geçirerek 128.01 dolardaki %161.8’lik Fibonacci seviyesini test edebilir. Böyle bir senaryoda, bu tür bir yükseliş AVAX fiyatı için yeni bir rekor anlamına gelecektir.

Bununla birlikte, analiste göre AVAX fiyatı boğa lehine gözükse bile, 81.11 dolar ile 89.88 dolar arasındaki talep bölgesinden aşağıya doğru bir düşüş altcoin fiyatı için artmış satış baskısı anlamına gelebilir. Analist, böyle bir senaryoda ise Avalanche fiyatının 76.67 dolar seviyesine bir düşüş yaşadıktan sonra alıcıların yeniden sahne alabileceğine inanıyor. Ancak analiste göre bir trend değişimi için en uygun bölge %70.5’lik Fibonacci seviyesi olan 67.06 dolar civarı olabilir.

İlgili Haber:  Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), MATIC - Altcoin Fiyat Analizi - 12 Kasım

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta sonunu kısmen de olsa yatay hareket ile kapatmasının ardından Pazartesi günü yeşil bölgede başlamışa benziyor. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı 65.550 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte Ethereum ise bu yazının yazıldığı anlarda 4.752 dolar civarında seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar