9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi – Altcoin Yeni Bir Rekor mu Kıracak?

Önemli Gelişmeler

AVAX fiyatı 9 Kasım ve 12 Kasım tarihleri arasında gerçekten de sıkı bir yatay geçiş dönemi gerçekleştirdi ve bunun ardından da büyük bir fiyat rallisi geldi. Bu fiyat rallisi ile gerçekleşen ani yükseliş sonucunda Avalanche, 3 haneli bölgeye erişerek kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu da kırmış oldu. Analist Akash Girimath, söz konusu kripto parayı değerlendirdi.

blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

blank

Analist: AVAX Fiyatı Bir Yükseliş Dalgası Daha Geçirebilir

AVAX fiyatı 8 Kasım tarihinde 91.18 dolar civarında bir çıkmaza girdi ve bundan sonraki 4 gün boyunca bu seviyeden yatay geçiş hareketi yaptı. Bu hazırlanma evresinin ardından yeterli momentumu toplayan Avalanche, 13 Kasım tarihinde %15’lik bir fiyat artışı deneyimledi. Bu fiyat artışı ile birlikte AVAX fiyatı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı ve 100.11 dolara dokundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

AVAXUSDT 2021 11 15 07 26 45 637725412983201998

Buna rağmen altcoin fiyatı şu sıralar ufak bir gerileme dönemi yaşıyor ve analiste göre 81.11 dolar ile 89.88 dolar arasındaki talep bölgesinden bir sıçrama yapabilir. Analiste göre 100.11 dolar seviyesinin üstünden bir kapanış gerçekleşirse bu durum alıcıların kapasitesini kanıtlayabilir ve bir yükseliş dalgasının kapılarını aralayabilir.

Böyle bir senaryoda analiste göre AVAX fiyatı %28’lik yeni bir ralli daha geçirerek 128.01 dolardaki %161.8’lik Fibonacci seviyesini test edebilir. Böyle bir senaryoda, bu tür bir yükseliş AVAX fiyatı için yeni bir rekor anlamına gelecektir.

Bununla birlikte, analiste göre AVAX fiyatı boğa lehine gözükse bile, 81.11 dolar ile 89.88 dolar arasındaki talep bölgesinden aşağıya doğru bir düşüş altcoin fiyatı için artmış satış baskısı anlamına gelebilir. Analist, böyle bir senaryoda ise Avalanche fiyatının 76.67 dolar seviyesine bir düşüş yaşadıktan sonra alıcıların yeniden sahne alabileceğine inanıyor. Ancak analiste göre bir trend değişimi için en uygun bölge %70.5’lik Fibonacci seviyesi olan 67.06 dolar civarı olabilir.

İlgili Haber:  Altcoin Analizi: Ethereum, IOTA ve UniSwap'ta Yatırımcıları Neler Bekliyor - Destek ve Direnç Noktaları

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta sonunu kısmen de olsa yatay hareket ile kapatmasının ardından Pazartesi günü yeşil bölgede başlamışa benziyor. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı 65.550 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte Ethereum ise bu yazının yazıldığı anlarda 4.752 dolar civarında seyrediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend