27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Avalanche (AVAX) Fiyatı Son Üç Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Avalanche, DeFi hizmetlerini genişletirken, yerel tokeninin fiyatı gün içinde yaklaşık %40 oranında yükseldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Avalanche, DeFi hizmetlerini genişletirken, yerel tokeninin fiyatı gün içinde yaklaşık %40 oranında yükseldi.
  • Son üç ayın en yüksek seviyesine ulaşan AVAX, geçen hafta %100 oranında değer kazandı.

Avalanche platformunu destekleyen AVAX tokeninin fiyatı, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları için 180 milyon Dolarlık bir likidite madenciliği teşvik programı olan “Avalanche Rush”ın duyurulmasının ardından son 24 saat içinde %37.7 oranında yükseldi.

Binance indirim kodu

AVAX Nedir?

Cornell Üniversitesi bilgisayar bilimi profesörü Emin Gün Sirer tarafından oluşturulan Avalanche projesi, merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturmak için ölçeklenebilir ve güvenli bir ortam sunan yüksek performanslı bir blok zinciri platformu inşa ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Avalanche-Ethereum köprüsü ve en büyük merkezi olmayan borsalardan (DEX) biri olan SushiSwap’ın entegrasyonu da dahil olmak üzere birçok önemli çözümü bir araya getirerek DeFi alanında önemli adımlar atıyor.

Projenin DeFi alanında genişlemesi, token’indeki fiyat artışının da temel tetikleyici etkeni oldu.

Son üç ayın en yüksek seviyesine ulaşan AVAX, geçen hafta %100 oranında değer kazandı ve bu da onu piyasadaki en çok kazanan kripto paralardan biri haline getirdi.

5.8 milyar Dolarlık piyasa değeri ile AVAX şu anda 27. en büyük kripto para konumunda yer alıyor. CoinGecko’ya göre AVAX şu dakikalarda 31.39 Dolardan işlem görüyor.

“Avalanche Rush” Nedir?

“Avalanche Rush” girişimi, platformun DeFi ekosistemine daha fazla uygulama ve varlık getirmeyi amaçlıyor.

DeFi, geleneksel bankalarda veya yatırım firmalarında sunulanlara benzeyen bir finansal hizmetler paketidir. Ancak merkezileştirilmiş varlıklar yerine DeFi, merkezi olmayan akıllı sözleşmeleri kullanır.

Avalanche Rush girişimi ile birlikte, yaklaşık 25 milyar Dolarlık birleşik toplam kilitli değere (TVL) sahip olan DeFi protokollerinden Aave ve Curve, Avalanche ağında işlem görmeye başlayacak.

İlgili Haber:  DeFi'deki Hareketlilik Artarken, Avalanche Fiyatı Son Haftanın En Yüksek Seviyesine Çıktı!

Avalanche Foundation, ayrıca, Aave kullanıcıları için 20 milyon Dolara kadar; AVAX ve Curve kullanıcıları için ise 7 milyon Dolara kadar AVAX tahsis ettiğini duyurdu. Kuruluş, önümüzdeki aylarda duyurulacak ek tahsislerin olduğunun da altını çizdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar