1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Avalanche (AVAX) Fiyatı Yeni Bir Rekor Kırdı! Yükselişin Sebebi Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Milyonlarca dolarlık yatırımlar, yeni bir Block görüntüleyicisi ve oyna-kazan oyun sektörüne olan bağlantısı ile birlikte Avalanche ekosistemi büyüyor ve bu da AVAX’ın yeni rekorlar kırmasıyla sonuçlanıyor.

Binance indirim kodu

Avalanche Hızla Yükseliyor

Kripto para piyasasındaki genel yükseliş eğilimi, Avalanche ağının kendi tokeni olan AVAX üzerinde de etkilerini bıraktı. AVAX, Eylül ayında kırdığı rekorunu 4 dolar civarında yükseltti ve 80.55 dolar seviyesinden yeni bir rekor oluşturdu. Şaka coinlerinde var olan mevcut heyecan dalgası bazı kripto paraların yapay bir şekilde fiyatlarında şişmeye neden olurken AVAX tokenindeki %23’lük haftalık artışın, büyüyen ve gelişen ekosisteminden kaynaklandığı düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Avalanche, Pazartesi günü yaptığı açıklamasında, 200 milyon dolarlık “Blizzard” fonunun duyurusunu yapmıştı. Şirkete göre bu fon, AVAX ekosisteminin gelişimini, büyümesini ve inovasyonunu hızlandıracak. Fonun 4 kritik alanda fayda sağlayacağı öngörülüyor: DeFi, yeni girişimler, NFT ve kültürel uygulamalar. Avalanche Vakfı, Ava Labs, Polychain Capital ve Three Arrows Capital gibi ünlü yatırımcılar, fonun oluşturulmasında yer aldı. Bundan kısa bir süre sonra ise, 3 Kasım tarihinde Avalanche, kripto tabanlı kredi sağlayıcısı Nexo üzerinde AVAX tokenlerinin entegre edileceğini duyurdu. Nexo üzerinde kullanıcılar AVAX ödünç alabiliyor ya da AVAX tokenleri karşılığında kredi elde edebiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Crabada” isimli oyna-kazan NFT oyununun hayata geçmesiyle birlikte Avalanche, her geçen gün büyüyen Blockchain tabanlı oyun sektörüne de adım atmış olacak. Kabaca Kasım ayında olacağı belirtilen çıkış ile birlikte, AVAX üzerindeki oyun ekosistemi gerçekten de inanılmaz boyutlarda bir destek almış olacak.

Bununla birlikte AVAX, Etherscan’in AVAX Blockchain’i üzerindeki temsili denebilecek, ağ aktivitelerinde şeffaflık sağlayacak olan SnowTrace adlı uygulamasını da duyurdu. SnowTrace, halihazırda var olan AVAX C-Chain Explorer uygulamasının yerini alacak ve işlem geçmişi API’ı, kolay akıllı sözleşmeler onayı ve toplu ağ istatistikleri gibi ilerleyici ve ağa değer katan uygulamalara erişim imkanı sağlayacak. Önümüzdeki haftanın başında eski C-Chain Explorer’ın fişi çekilecek.

İlgili Haber:  Polkadot (DOT), Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi - 10 Mayıs

Proof of Stake mekanizmasını kullanan AVAX, bu sayede, daha eski bir sistem olan Proof of Work mekanizmasını kullanan Bitcoin ve Ethereum gibi tokenlere karşı da birtakım üstünlüklere sahip.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar