26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Avalanche (AVAX) Fiyatı %16 Oranında Yükseldi: Piyasa Bugün Ne Durumda?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Avalanche (AVAX), platformun USDC stabil coin ile entegrasyonunu takiben bugün piyasanın en çok kazananları arasında yer alıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Avalanche blok zincirinin yerel tokeni olan AVAX, son 24 saat içinde %16.2 oranında yükseldi.
  • AVAX fiyatı, ödeme şirketi Circle’ın blok zinciri üzeirnde USDC stabil coin’inin dağıtımını duyurmasının ardından yükselmeye başladı.
  • Kripto para piyasasının genelinde de bugün olumlu bir hava hakim.

Avalanche blok zincirinin yerel tokeni olan AVAX, son 24 saat içinde %16.2 oranında yükseldi ve canlanan kripto para piyasasına öncülük etti.

Binance indirim kodu

Avalanche (AVAX) Fiyatı 91 Doları Aştı

AVAX fiyatı, ödeme şirketi Circle’ın Avalanche ağında USDC stabil coin’inin dağıtımını duyurmasının ardından Pazartesi günü gece saatlerinde yükselmeye başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

AVAX, 21 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 144.96 Dolar fiyatına ulaşmış ve kısa bir süreliğine piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında girmişti. CoinGecko’ya göre, piyasalar gerilerken AVAX fiyatı da bu hafta başında 77 Doların altına düştü.

Avalanche son 24 saatte yaşadığı fiyat artışı sayesinde ise bugün 91.53 Dolar fiyatında seyrediyor.

Avalanche, farklı kullanım durumlarına dayalı olarak merkezi olmayan uygulamalar (dapps) ve özel blok zincirleri oluşturmak için tasarlanmış bir akıllı sözleşme platformudur. Ağ, düşük işlem ücretleri ve hızlı onay süreleri ile öne çıkıyor; bu da onu merkezi olmayan finans (DeFi) alanında çekici bir ağ haline getiriyor.

Defi Llama’dan alınan verilere göre, kullanıcı ve geliştirici sayısı Avalanche tabanlı DeFi projelerinde kilitli varlıkların (TVL) toplam değerini yaklaşık 11 milyar Dolara çıkardı.

Blok zincirindeki USDC entegrasyonu hakkında açıklama yapan Circle ise konu ile ilgili, “DeFi ve diğer uygulamaların artık yerel USDC likiditesine erişimi olacak; bu da maliyetli token köprülerine ve desteklenmeyen sarılmış (wrapped) tokenlere olan ihtiyacı ortadan kaldıracak.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Altcoin Sezonu Bitti mi? İlk 100'deki Tüm Kripto Paralar Kırmızı Renge Büründü

Kripto Para Piyasasında Bugün

Kripto para piyasasının genelinde de bugün olumlu bir hava hakim.

Lider kripto para Bitcoin gün içinde %3 oranında artarak 48.500 Dolara; ikinci en büyük kripto para Ethereum ise aynı süreçte %2.8’lik artış ile 3.880 Dolara yükseldi.

Son 24 saatte %14 artış yaşayan Dogecoin ise Elon Musk’ın son tweetinin tadını çıkarıyor ve şu dakikalarda 0.18 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Geride bıraktığımız günde dikkat çeken kripto paralar arasında ise %19.5 artışla Elrond; %15 artışla Kadena; %13.8 artışla PancakeSwap ve %9 artışla Solana yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend