7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Bitcoin ve Kripto Para Piyasası Zor Günler Yaşarken Avalanche (AVAX) Fiyatı Yüzde 30 Arttı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Avalanche (AVAX) fiyatı, kripto para piyasasında yaşanan son düşüşü adeta bir sıçrama tahtası gibi kullandı ve fiyatında çok ani bir yükseliş yakaladı. Ancak bu durum tamamen iyi bir haber olmayabilir. AVAX yatırımcıları, yatırımları konusunda daha dikkatli davranmaya başladı ve bu durum son zamanlarda olması gerekenden daha yükseğe çıktı. Peki bunun nedeni ne?

Binance indirim kodu

Avalanche, Son Günlerin En Çok Yükseliş Gösteren Altcoinleri Arasında Yer Alıyor

Avalanche üzerindeki toplam kilitli değer (TVL) miktarı yalnızca bir ay içerisine 680 milyon dolardan 2.79 milyar dolara kadar yükseldi. %310.3’lük bu yükseliş ile birlikte Avalanche, dünyanın en büyük altıncı DeFi Blockchain’i haline geldi. Buna ek olarak AVAX fiyatı da aylık bazda yaklaşık olarak %113.62 yükseldi.

Binance indirim kodu

Bazıları bu tür bir büyüme sergileyen bir varlığa yatırım yapmak konusunda hevesli olabilir ancak AVAX gibi bir altcoine yatırım yapmadan önce düşünülmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. İlk olarak Avalanche, ağ değeri olarak, rakiplerine göre en iyi performans gösteren isimler arasında yer alıyor. Polygon, Terra ve Binance Smart Chain gibi devlerin arasına girmeyi başaran proje, piyasada kendisine bir yer edindi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Sharpe oranı olarak 3.52 gibi iyi bir değer sahip olan AVAX buna rağmen fiyatının yüksek seviyelerde kalması açısından şüphe oluşturan bazı özelliklere de sahip. Bugüne kadar fiyat oynamaları nedeniyle 5 ila 8 milyon arasında AVAX tokeni satıldı. Son çöküşte ise 11 milyon dolarlık bir likidasyon yaşandı. Bu miktar AVAX piyasasının son 5 ayda gördüğü en yüksek likidasyondu. Analizcilere göre bu tür dalgalanmalar, fiyatın istikrarlı bir şekilde büyümesi açısından şüphe uyandırıyor.

Kısa bir süre önce, Avalanche üzerinde çalışan DeFi platformu Vee Finance, hacker’ların hedefi olmuş ve 35 milyon dolarlık varlık çalınmıştı. Bununla birlikte 8.804 adet ETH ve 213 adet de BTC hacker’ların eline geçti. Bu durum yeni yatırımcıların AVAX ağına karşı mesafeli bir tutum izlemesine neden olabilir. Bununla birlikte, bu olaydan birkaç gün önce ise ağ, DeFi piyasasını geliştirebilmek adına 230 milyon dolarlık bir yatırım almıştı.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasası Büyümeye Devam Ettikçe Yatırım Programları Artıyor

AVAX fiyatı %12.05 değer kazanarak günlük zirvesi olan 66.08 dolara kadar tırmandı. Söz konusu kazançlar Salı günü başlayan ve 50.68 dolardaki dip seviyesini başlangıç olarak alan rallinin bir parçası olarak gelişti. AVAX’ın net kazancı ise %30.37 oldu. Bu yükselişin, AVAX’ın en büyük rakibi olan Ethereum ağındaki, ağ genişliği tıkanıklığı ve yüksek işlem ücretleri gibi bazı problemler nedeniyle yaşandığı düşünülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar