26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Avalanche (AVAX), Solana (SOL), Fantom (FTM) – Altcoin Fiyat Analizi – 4 Ocak

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Boğalar kripto para piyasasındaki havayı kendi lehlerine çevirmeye çalışırken kripto para “korku ve açgözlülük endekisinin” 30 seviyesinin altında bulunması ile birlikte ayılar bulundukları konumu terk etmedi.

Binance indirim kodu

Buna rağmen Avalanche, analiste göre, kısa vadeli SMA göstergesinin uzun vadeli SMA göstergesinden yukarıda olması ile birlikte boğa lehine görünüm vermeyi sürdürdü. Bununla birlikte analiste göre Solana ise düşük volalite göstermesinin ardından belirli bir aralıkta hareket etti. Bununla birlikte analist, Fantom’ın ise büyük yükselişler sergilemesinin ardından bir geri dönüş modeli oluşturduğunu düşünüyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Avalanche (AVAX)

AVAXUSDT 2022 01 03 18 20 44 2048x898 1

Analiste göre altcoinin fiyatı, RSI göstergesi ile fiyat hareketi arasında ayı lehine bir ayrışma (beyaz) göstermesinin ardından son 24 saatte %3.5 gerileme yaşadı. Buna rağmen AVAX fiyatı için 20 SMA (kırmızı) değeri halen 50 SMA (gri) ve 200 SMA (yeşil) bölgelerinin üstünde yer alıyor. Analiste göre daha fazla düşüş olursa AVAX 109 dolarda bir destek noktası bulabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda AVAX fiyatı 111.1 dolardan işlem görüyor. Analiste göre nötr sinyaller veren RSI göstergesi orta hat civarından kısa vadeli bir destek noktası buldu. Son gerileme aşamasında yüksek zirveler oluşturan OBV değeri, analiste göre bir geri dönüş işareti verdi ancak ADX değeri ise zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Solana (SOL)

SOLUSD 2022 01 03 18 45 16 2048x897 1

Analiste göre SOL fiyatı, 167 dolar ile 176 dolar arasındaki aralıkta düşük volalite değerleriyle gidip gelmeye devam etti. Böylelikle SMI göstergesinde de siyah noktalar gözlendi.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 174.05 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi 50’nin üstüne tutunmayı başaramamasının ardından orta hattın hemen altında bulundu. Analist ayrıca DMI göstergesinin hafif ayı lehine olduğunu ancak ADX’in zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini belirtti.

İlgili Haber:  Ripple (XRP) Birleşik Krallık'taki En Popüler Kripto Varlık Haline Geldi! Fiyat Nasıl Etkilenebilir?

Fantom (FTM)

FTMUSDT 2022 01 03 19 10 21 2048x898 1

FTM fiyatı 20 Aralık tarihinden itibaren %100 artış gösterdi ve 2 Ocak tarihinde son beş haftanın en yüksek seviyesine çıktı. Analiste göre bu yükseliş, Kontrol Noktası (kırmızı) ile kesişen eski arz bölgesinde (sarı) sekteye uğradı. Analiste göre altcoin fiyatı 4 saatlik grafiğinde yükselen bir kama formasyonu oluşturdu.

Bu yazının yazıldığı anlarda FTM fiyatı 2.58 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi bir yükseliş trendi içerisindeydi ve 62 civarında bulundu. Buna rağmen analist, fiyat hareketi ile RSI göstergesi arasında ayı lehine bir ayrışma (sarı) bulunduğunu belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend