10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Avalanche (AVAX), Solana (SOL), Fantom (FTM) – Altcoin Fiyat Analizi – 4 Ocak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Boğalar kripto para piyasasındaki havayı kendi lehlerine çevirmeye çalışırken kripto para “korku ve açgözlülük endekisinin” 30 seviyesinin altında bulunması ile birlikte ayılar bulundukları konumu terk etmedi.

Binance indirim kodu

Buna rağmen Avalanche, analiste göre, kısa vadeli SMA göstergesinin uzun vadeli SMA göstergesinden yukarıda olması ile birlikte boğa lehine görünüm vermeyi sürdürdü. Bununla birlikte analiste göre Solana ise düşük volalite göstermesinin ardından belirli bir aralıkta hareket etti. Bununla birlikte analist, Fantom’ın ise büyük yükselişler sergilemesinin ardından bir geri dönüş modeli oluşturduğunu düşünüyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Avalanche (AVAX)

blank

Analiste göre altcoinin fiyatı, RSI göstergesi ile fiyat hareketi arasında ayı lehine bir ayrışma (beyaz) göstermesinin ardından son 24 saatte %3.5 gerileme yaşadı. Buna rağmen AVAX fiyatı için 20 SMA (kırmızı) değeri halen 50 SMA (gri) ve 200 SMA (yeşil) bölgelerinin üstünde yer alıyor. Analiste göre daha fazla düşüş olursa AVAX 109 dolarda bir destek noktası bulabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda AVAX fiyatı 111.1 dolardan işlem görüyor. Analiste göre nötr sinyaller veren RSI göstergesi orta hat civarından kısa vadeli bir destek noktası buldu. Son gerileme aşamasında yüksek zirveler oluşturan OBV değeri, analiste göre bir geri dönüş işareti verdi ancak ADX değeri ise zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Solana (SOL)

blank

Analiste göre SOL fiyatı, 167 dolar ile 176 dolar arasındaki aralıkta düşük volalite değerleriyle gidip gelmeye devam etti. Böylelikle SMI göstergesinde de siyah noktalar gözlendi.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 174.05 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi 50’nin üstüne tutunmayı başaramamasının ardından orta hattın hemen altında bulundu. Analist ayrıca DMI göstergesinin hafif ayı lehine olduğunu ancak ADX’in zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini belirtti.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Uniswap (UNI), AAVE - Altcoin Fiyat Analizi - 3 Aralık

Fantom (FTM)

blank

FTM fiyatı 20 Aralık tarihinden itibaren %100 artış gösterdi ve 2 Ocak tarihinde son beş haftanın en yüksek seviyesine çıktı. Analiste göre bu yükseliş, Kontrol Noktası (kırmızı) ile kesişen eski arz bölgesinde (sarı) sekteye uğradı. Analiste göre altcoin fiyatı 4 saatlik grafiğinde yükselen bir kama formasyonu oluşturdu.

Bu yazının yazıldığı anlarda FTM fiyatı 2.58 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi bir yükseliş trendi içerisindeydi ve 62 civarında bulundu. Buna rağmen analist, fiyat hareketi ile RSI göstergesi arasında ayı lehine bir ayrışma (sarı) bulunduğunu belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar