1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Avalanche, ApeCoin Ekosistemini Kendi Platformuna Taşımak İstiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

Ava Labs, Yuga Labs’ın Otherside metaverse oyununu ve ApeCoin’i kendi platformu olan Avalanche’a taşımayı önerdi.

Binance indirim kodu

Ethereum ekosisteminin içindeki ve dışındaki diğer platformlar da benzer şekilde son zamanların en popüler fenomeni haline gelen Bored Ape ekosistemini ele geçirmek istiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yuga Labs’ın geçen ay lansmanını yaptığı Otherside sanal arsa satışı epey bir ilgi görmüş ve hatta aşırı yoğunluktan Ethereum ağını tıkamıştı. Otherdeeds satışları 300 milyon doların üzerinde gerçekleşmiş ve OpenSea tüm zamanların en yüksek ikinci ticaret gününü yaşamıştı. Ancak aşırı talep ağı tıkamış ve gaz ücretleri rekor seviyelere çıkmıştı. Satış esnasında toplamda 180 milyon dolar sadece gaz ücretleri için harcanmıştı. O dönem yüksek profilli koleksiyoncular bunu bir “kabus senaryosu” olarak nitelendirmiş ve Yuga Labs’ı tepkilere kulak asmamakla eleştirmişlerdi.

Yuga Labs daha sonra yaptığı açıklamada gelecekte de aynı sorunu yaşamamak ve işlem ücretlerini düşürmek için ApeCoin etrafında tomurcuklanan ekosistemin Ethereum’dan ayrılıp kendi özel blok zincirine geçmesi gerektiğini önermişti.

Peki ApeCoin hangi zincire taşınacak?

Ethereum’a rakip bir blok zinciri ekosistemi olan Avalanche’ın arkasındaki çekirdek ekip, bu hafta başlarında ApeCoin DAO üzerinden bir öneri paylaşarak Apecoin ekosistemine talip olduklarını belirttiler. Bu geçişin hangi zincire olması gerektiğine ApeCoin token sahipleri karar verecek.

Ava Labs’in planı, Otherside ve ApeCoin ekosisteminin, daha hızlı ve daha ucuz işlemlerin yanı sıra ağın oyunlar için hazır olan “subnet” özelliğinden yararlanarak Avalanche’a geçişini sağlamak.

Ava Labs’in kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer Salı günü attığı tweette, “​ApeCoin bir Avalanche subnet’i olarak harika olurdu ve ağın üstün performansından faydalanırdı” dedi.

Ava Labs Strateji Başkanı Phillip Liu ve Oyun Başkanı Ed Chang, bir röportajda, Avalanche’ın Bored Ape metaverse ve ApeCoin tokenini güçlendirmek için neden en uygun platform olduğuna inandıklarını açıkladılar.

İlgili Haber:  Popüler Ethereum NFT Koleksiyonu Bored Ape Yacht Club, Yeni Tokenini Duyurdu: ApeCoin!

Liu, verdiği demeçte, “Avalanche subnetleri muhtemelen Ape topluluğunun kendi özel ağlarını oluşturmasına izin verebilecek tek çözümdür,” dedi ve Avalanche’ın “en hızlı, güvenilir ve en istikrarlı teknoloji” olduğunu iddia etti.

Bakalım Ape ekosistemi hangi zincirde karar kılacak?

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar