13 Ağustos 2022, Cumartesi
28.7 C
İstanbul

Avalanche (AVAX) Bir Haftada %30’un Üzerinde Artış Göstererek İlk 10 Kripto Para Arasına Girdi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Avalanche (AVAX), iyi bir hafta geçiren birkaç kripto para arasında yer alıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • AVAX fiyatı geride bıraktığımız haftada %31, son 24 saatte ise %11 oranında artış kaydetti.
  • Avalanche, kaydettiği son fiyat artışı ile birlikte en büyük 10 kripto para arasına girmeyi başardı.

Ethereum takibi AVAX, oldukça iyi bir haftayı geride bırakmak üzere.

Binance indirim kodu

Avalanche (AVAX) İlk 10 Kripto Para Arasına Girdi

Bundan yalnızca 6 ay önce 10 – 11 Dolar fiyatlarında işlem gören AVAX, bugün itibariyle 110 Doların üzerinde seyrediyor. AVAX fiyatı geride bıraktığımız haftada %31, son 24 saatte ise %11 oranında artış kaydetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Avalanche, kaydettiği son fiyat artışı ile birlikte en büyük 10 kripto para arasına girmeyi başardı. AVAX, piyasa değerine göre şu anda 9. en büyük kripto para konumunda yer alıyor.

AVAX, en büyük şaka tokeni Dogecoin’i (DOGE) geride bıraktığı Kasım ayının sonunda da ilk 10 kripto para arasına girmeyi başarmıştı. Ancak sonrasında yaşadığı fiyat düzeltmesi ile birlikte AVAX, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 144.96 Dolardan düşüş yaşamaya başladı.

AVAX Fiyatı Neden Yükseliyor?

AVAX’ın bu hafta yaşadığı fiyat artışının ise birkaç nedeni var. Son olarak finansal hizmetler şirketi Circle, 14 Aralık’ta USDC stabil coin’inin Avalanche blok zincirinde satışa sunulacağını ve gelecek ağ için bir likidite artışı sağlayacağını duyurdu.

Ayrıca blok zincirinin geliştiricisi Ava Labs, son aylarda protokole önemli birkaç yeni güncelleme getirdi. Avalanche ana ağı Eylül ayından itibaren geliştiricilerin blok zinciri üzerinde merkezi olmayan uygulamalar oluşturabilmeleri için tam “akıllı sözleşme işleviyle” donatıldı.

Bu süreçte çeşitli risk sermayesi şirketleri de Ava Labs’in çalışmalarına destek verdi. Eylül ayında Polychain Capital ve Three Arrows Capital, Avalanche Foundation için yapılan 230 milyon Dolarlık özel token satışına katkıda bulundu.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Geri Çekilirken Hangi Altcoinler Yükselişe Geçti?

Tüm bu gelişmeler AVAX’ın en büyük 10 kripto para arasına uzanan fiyat yolculuğunu desteklemiş görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar