9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Avalanche Fiyatı 100 Dolar Seviyesini Aşarak Yeni Bir Rekor Kırdı: AVAX Yükselişi Ne Kadar Devam Edecek?

Önemli Gelişmeler

Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Solana gibi önde gelen kripto paralar değer kaybederken; son ayların dikkat çeken altcoini Avalanche (AVAX) yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

blank

Haberin Özeti

  • Avalanche fiyatı, geçtiğimiz gün %12.7 oranında yükseldi ve gece saatlerinde 102.04 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.
  • AVAX şu dakikalarda ise 99 Dolar seviyesine geriledi.
  • Peki AVAX fiyatı neden artıyor?

“Ethereum katili” olarak nitelendirilen altcoinlerden biri olan AVAX, son 24 saatte en çok kazandıran kripto paralar arasında yer alıyor.

blank

Avalanche Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Avalanche fiyatı, geçtiğimiz gün %12.7 oranında yükseldi ve gece saatlerinde 102.04 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Avalanche fiyatı, şu dakikalarda ise 99 Dolar seviyesine geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

CoinGecko verilerine göre, 21.3 milyar Dolar piyasa değerine sahip olan AVAX şu anda 12. en büyük kripto para konumunda yer alıyor.

Öte yandan Avalanche üzerine kurulu DeFi projelerinde kilitlenen toplam değer de geçtiğimiz gün 10 milyar Dolar seviyesini aşmayı başardı. Blok zincirinin bu başarısı, AVAX fiyatını yükselten en önemli etkenlerden biri oldu.

Avalanche Nedir?

Avalanche, akıllı sözleşmeleri yürütmek için tasarlanmış bir Proof-of-Stake (PoS – hisse kanıtı) blok zinciridir ve birçok merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü ve uygulaması için “omurga” görevi görür.

Yüksek işlem hacmi ve düşük ücretler vaat eden Avalanche ağı, aynı zamanda değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) oluşturulmasını da destekler.

Avalanche’nin Son Aylardaki Güçlü Performansı

AVAX fiyatı son aylarda sürekli olarak yukarı yönlü hareket etmesiyle biliniyor. Bunun en büyük nedeni ise ağ üzerinde artan DeFi faaliyeti ve Avalanche’nin başlattığı yeni yatırım fonları olarak belirtiliyor.

İlgili Haber:  1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Opsiyon Sözleşmesi Bugün Sona Eriyor: Piyasa Nasıl Etkilenecek?

Avalanche ağının arkasındaki şirket olan Ava Labs, Salı günü yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük 4 muhasebe şirketinden biri olan Deloitte ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ortaklık, iki şirketin “Federal Acil Durum Yönetim Ajansı” geri ödemelerinin güvenliğini, hızını ve doğruluğunu artırmak için Avalanche blok zincirini kullanacak yeni bir bulut tabanlı platform başlatılmasını içeriyor.

Avalanche etkinliği, ağdaki toplam kilitli değerin (TVL) ilk kez 1 milyar Doların üzerine çıktığı bu yılın Ağustos ayından bu yana hızla arttı. Ağın TVL açısından 10 kat büyümesi ise yaklaşık 3 ay sürdü.

Bu ayın başlarında Avalanche Foundation, ağın ekosistemini büyütmek için 200 milyon Doların üzerinde yeni bir fon olan “Blizzard”ı başlattığını duyurdu. Bu fonun özellikle DeFi, NFT ve kurumsal uygulamalar için inşa edilen projelere tahsis edileceği belirtildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend