8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Avalanche Fiyatı 100 Dolar Seviyesini Aşarak Yeni Bir Rekor Kırdı: AVAX Yükselişi Ne Kadar Devam Edecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Solana gibi önde gelen kripto paralar değer kaybederken; son ayların dikkat çeken altcoini Avalanche (AVAX) yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Avalanche fiyatı, geçtiğimiz gün %12.7 oranında yükseldi ve gece saatlerinde 102.04 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.
  • AVAX şu dakikalarda ise 99 Dolar seviyesine geriledi.
  • Peki AVAX fiyatı neden artıyor?

“Ethereum katili” olarak nitelendirilen altcoinlerden biri olan AVAX, son 24 saatte en çok kazandıran kripto paralar arasında yer alıyor.

Binance indirim kodu

Avalanche Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Avalanche fiyatı, geçtiğimiz gün %12.7 oranında yükseldi ve gece saatlerinde 102.04 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Avalanche fiyatı, şu dakikalarda ise 99 Dolar seviyesine geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CoinGecko verilerine göre, 21.3 milyar Dolar piyasa değerine sahip olan AVAX şu anda 12. en büyük kripto para konumunda yer alıyor.

Öte yandan Avalanche üzerine kurulu DeFi projelerinde kilitlenen toplam değer de geçtiğimiz gün 10 milyar Dolar seviyesini aşmayı başardı. Blok zincirinin bu başarısı, AVAX fiyatını yükselten en önemli etkenlerden biri oldu.

Avalanche Nedir?

Avalanche, akıllı sözleşmeleri yürütmek için tasarlanmış bir Proof-of-Stake (PoS – hisse kanıtı) blok zinciridir ve birçok merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü ve uygulaması için “omurga” görevi görür.

Yüksek işlem hacmi ve düşük ücretler vaat eden Avalanche ağı, aynı zamanda değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) oluşturulmasını da destekler.

Avalanche’nin Son Aylardaki Güçlü Performansı

AVAX fiyatı son aylarda sürekli olarak yukarı yönlü hareket etmesiyle biliniyor. Bunun en büyük nedeni ise ağ üzerinde artan DeFi faaliyeti ve Avalanche’nin başlattığı yeni yatırım fonları olarak belirtiliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı, 42.000 Dolar Sınırına Dayandı

Avalanche ağının arkasındaki şirket olan Ava Labs, Salı günü yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük 4 muhasebe şirketinden biri olan Deloitte ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ortaklık, iki şirketin “Federal Acil Durum Yönetim Ajansı” geri ödemelerinin güvenliğini, hızını ve doğruluğunu artırmak için Avalanche blok zincirini kullanacak yeni bir bulut tabanlı platform başlatılmasını içeriyor.

Avalanche etkinliği, ağdaki toplam kilitli değerin (TVL) ilk kez 1 milyar Doların üzerine çıktığı bu yılın Ağustos ayından bu yana hızla arttı. Ağın TVL açısından 10 kat büyümesi ise yaklaşık 3 ay sürdü.

Bu ayın başlarında Avalanche Foundation, ağın ekosistemini büyütmek için 200 milyon Doların üzerinde yeni bir fon olan “Blizzard”ı başlattığını duyurdu. Bu fonun özellikle DeFi, NFT ve kurumsal uygulamalar için inşa edilen projelere tahsis edileceği belirtildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar