9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Avalanche Fiyatı Son 24 Saatte %10 Yükseldi: Ethereum Rakibi AVAX Durmak Bilmiyor!

Önemli Gelişmeler

Bugün kripto para piyasasının büyük bölümü kırmızı renkte bir görünüm sergiliyor. Avalanche ise hâlâ yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor.

blank

Haberin Özeti

  • Ethereum rakibi Avalanche fiyatı, geçen hafta genelinde %44 oranında değer kazandı.
  • Bugün kripto para piyasasının büyük bölümü kırmızı renkte bir görünüm sergiliyor.
  • Avalanche ise hâlâ yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor.

Ethereum rakibi Avalanche fiyatı, geçen hafta genelinde %44 oranında değer kazandı. Bu süreçte Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Dogecoin (DOGE) gibi önde gelen kripto paralar ise ciddi düşüş yaşadı.

blank

Avalanche Fiyatı 132 Dolar Seviyesinde

CoinGecko verilerine göre, yüksek hızlı ve düşük maliyetli blok zinciri Avalanche’nin yerel kripto parası AVAX’ın fiyatı son 24 saatte %10 oranında arttı. Avalanche fiyatı, geçtiğimiz gün içinde 142.34 Dolarlık zirve seviyesine ulaştıktan sonra bir miktar geri çekildi. AVAX şu dakikalarda 132 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Avalanche’nin mevcut piyasa değeri ise 30 milyar Doların üzerinde seyrediyor. AVAX, bu piyasa değeriyle en değerli 10 kripto para arasında yer alıyor.

Avalanche blok zinciri, tıpkı Ethereum gibi, merkezi olmayan finans (DeFi) ürünlerinin oluşturulabileceği bir ağ sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ancak piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto paranın arkasındaki ağ olan Ethereum üzerine DeFi platformları inşa etmek, ağdaki etkinlik arttığında çok fazla maliyetli ve çok yavaş olabilir. Ethereum saniyede yaklaşık 30 işlem gerçekleştirebilir ve ağdaki işlem ücretleri bazen 100 Doların üzerine kadar çıkabilir.

“Ethereum Katili”

Ancak saniyede 4.500’e kadar işlem gerçekleştirebilen Avalanche blok zincirinde durum böyle değil. Üstelik Avalanche’deki işlem ücretleri genellikle 1 Dolardan daha düşük seviyelerde seyrediyor. Bu etkenler Avalanche’nin “Ethereum katili” olarak nitelendirilmesini ve fiyatının da bu süreçte rekor seviyede artmasını sağladı.

İlgili Haber:  Avalanche, Dogecoin’i Geride Bırakmayı Başardı: Kasım Ayında %100’lük Fiyat Artışı!

Buna ek olarak Ethereum geliştiricileri bir süredir ağı çok daha hızlı, verimli ve ucuz hale getirecek ve mevcut “iş kanıtı” madencilik sistemini kaldırıp çok daha enerji verimli “hisse kanıtı” sistemini kullanıma sunacak olan ETH 2.0 Yükseltmesi üzerinde çalışıyor. Yükseltmenin, önümüzdeki yıl içinde yayınlanması bekleniyor.

Ethereum 2.0 yükseltmesi yayınlandığında Avalanche, Solana, Cardano gibi “Ethereum katilleri” nasıl etkilenecek, göreceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend