1 Temmuz 2022, Cuma
24.3 C
İstanbul

Avalanche Fiyatı Son 24 Saatte %10 Yükseldi: Ethereum Rakibi AVAX Durmak Bilmiyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bugün kripto para piyasasının büyük bölümü kırmızı renkte bir görünüm sergiliyor. Avalanche ise hâlâ yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum rakibi Avalanche fiyatı, geçen hafta genelinde %44 oranında değer kazandı.
  • Bugün kripto para piyasasının büyük bölümü kırmızı renkte bir görünüm sergiliyor.
  • Avalanche ise hâlâ yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor.

Ethereum rakibi Avalanche fiyatı, geçen hafta genelinde %44 oranında değer kazandı. Bu süreçte Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Dogecoin (DOGE) gibi önde gelen kripto paralar ise ciddi düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Avalanche Fiyatı 132 Dolar Seviyesinde

CoinGecko verilerine göre, yüksek hızlı ve düşük maliyetli blok zinciri Avalanche’nin yerel kripto parası AVAX’ın fiyatı son 24 saatte %10 oranında arttı. Avalanche fiyatı, geçtiğimiz gün içinde 142.34 Dolarlık zirve seviyesine ulaştıktan sonra bir miktar geri çekildi. AVAX şu dakikalarda 132 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Avalanche’nin mevcut piyasa değeri ise 30 milyar Doların üzerinde seyrediyor. AVAX, bu piyasa değeriyle en değerli 10 kripto para arasında yer alıyor.

Avalanche blok zinciri, tıpkı Ethereum gibi, merkezi olmayan finans (DeFi) ürünlerinin oluşturulabileceği bir ağ sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ancak piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto paranın arkasındaki ağ olan Ethereum üzerine DeFi platformları inşa etmek, ağdaki etkinlik arttığında çok fazla maliyetli ve çok yavaş olabilir. Ethereum saniyede yaklaşık 30 işlem gerçekleştirebilir ve ağdaki işlem ücretleri bazen 100 Doların üzerine kadar çıkabilir.

“Ethereum Katili”

Ancak saniyede 4.500’e kadar işlem gerçekleştirebilen Avalanche blok zincirinde durum böyle değil. Üstelik Avalanche’deki işlem ücretleri genellikle 1 Dolardan daha düşük seviyelerde seyrediyor. Bu etkenler Avalanche’nin “Ethereum katili” olarak nitelendirilmesini ve fiyatının da bu süreçte rekor seviyede artmasını sağladı.

İlgili Haber:  Avalanche, Blok Zincirinin Gelişimi İçin 200 Milyon Dolarlık Bir Teşvik Fonu Başlattı

Buna ek olarak Ethereum geliştiricileri bir süredir ağı çok daha hızlı, verimli ve ucuz hale getirecek ve mevcut “iş kanıtı” madencilik sistemini kaldırıp çok daha enerji verimli “hisse kanıtı” sistemini kullanıma sunacak olan ETH 2.0 Yükseltmesi üzerinde çalışıyor. Yükseltmenin, önümüzdeki yıl içinde yayınlanması bekleniyor.

Ethereum 2.0 yükseltmesi yayınlandığında Avalanche, Solana, Cardano gibi “Ethereum katilleri” nasıl etkilenecek, göreceğiz.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar